Beatyfikacja Matki Małgorzaty Szewczyk

Beatyfikacja Matki Małgorzaty Szewczyk
Siostry Serafitki / S. Sebastiana

Matka Małgorzata Szewczyk - osoba, której życie i działanie było PRZEDŁUŻENIEM MIŁOSIERNYCH DŁONI BOGA

Żyła w latach 1828-1905, nazwana matką ubogich i sierot, swoje życie poświęciła "najmniejszym", w których widziała Oblicze cierpiącego Jezusa. Opiekując się osobami starszymi, chorymi, opuszczonymi dziećmi, wypełniała Ewangelię miłości, stając się w ten sposób przedłużeniem miłosiernych dłoni Boga. Za przykładem Maryi Bolesnej, którą obrała za Patronkę Zgromadzenia, które założyła, szła drogą zaufania Bożej Opatrzności powtarzając często słowa, które stały się programem i hasłem Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Sióstr Serafitek): Wszystko dla Jezusa przez bolejące Serce Maryi.

W dzisiejszym świecie, przepełnionym obojętnością na drugiego - potrzeba czytelnych świadków i przykładów wrażliwości i bezinteresowności. Matka Małgorzat pokazała, jak nie przejść obojętnie obok osoby potrzebującej. Dla ludzi współczesnych jest również przewodniczką w ufnym powierzaniu swojego życia Bogu i Jego Opatrzności. Jej wiara i poszanowanie godności człowieka jest dla współczesnego świata czytelnym znakiem i apelem o szacunek dla każdego życia ludzkiego, jako wielkiego daru Boga.

Dnia 9 czerwca 2013 roku, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, będzie miała miejsce uroczysta Msza św., podczas której zostanie ogłoszony Akt Beatyfikacji Matki Małgorzaty Szewczyk, założycielki Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

Wydarzenie to będzie dla nas wszystkich okazją do refleksji nad osobistą postawą miłosierdzia wobec drugiego człowieka, który doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei, jest zaniedbany duchowo i materialnie i  zagubił się w świecie wartości.

Siostry Serafitki

Zgromadzenie powstało w Zakroczymiu w 1881 r. z inicjatywy Bł. Ojca Honorata Koźmińskiego - Kapucyna i  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Duchowość Sióstr Serafitek oparta jest na ideałach Św. Franciszka z Asyżu oraz na kulcie Matki Bożej Bolesnej, która jest Patronką Zgromadzenia.

Zasadniczy cel nadany Wspólnocie przez Założycieli, to służba  potrzebującym, chorym, opuszczonym,  zaniedbanym religijnie i moralnie, stąd obecność i posługa Sióstr w domach opieki, szpitalach i hospicjach.  Zgromadzenie włącza się również w dzieło głoszenia Ewangelii poprzez pracę katechetyczną i wychowawczą, w szkołach, przedszkolach i świetlicach. Siostry Serafitki apostołują w parafiach jako animatorki grup duszpasterskich, pielęgniarki środowiskowe oraz  zakrystianki.

Obecnie Zgromadzenie liczy ponad 600 sióstr posługujących w Polsce, we Włoszech, Francji, Szwecji, USA, na Białorusi i Ukrainie oraz w Gabonie.

Dom Generalny:
ul. Łowiecka 3
30-106, Kraków

www.serafitki.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Beatyfikacja Matki Małgorzaty Szewczyk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.