Benedykt XVI ogłosił nowych doktorów Kościoła

Benedykt XVI ogłosił nowych doktorów Kościoła
(fot. Grzegorz Gałązka)
7 lat temu
KAI / pz

Benedykt XVI ogłosił dziś Doktorami Kościoła świętego Jana z Avili i św. Hildegardę z Bingen.

Na początku Eucharystii sprawowanej na placu św. Piotra odśpiewano litanię do Wszystkich Świętych. Następnie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych poprosił papieża o zaliczenie do grona Doktorów Kościoła świętego Jana z Avili i św. Hildegardę z Bingen.

Podkreślił, że w ich życiu można dostrzec wyraźne powiązanie ich myśli i życia wiarą, lecz poszukiwanie zbieżności także między kulturą ich czasów a tajemnicą Chrystusa i mogą także być dziś wzorem niestrudzonego poszukiwania prawdy.

Po wysłuchaniu życiorysów obydwojga świętych Benedykt XVI ogłosił ich Doktorami Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI ogłosił nowych doktorów Kościoła
Komentarze (3)
ND
NOWY doktor Kościoła!!!
10 maja 2013, 21:42
[url]http://brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/05-10c.php3[/url] dzisiejszy Święty!! 10 maja Święty Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła
M
morgan
31 stycznia 2013, 00:08
...podoba mi się... ale to trochę trudne...
PZ
program zdrowia
30 stycznia 2013, 22:36
Przeczytaj Program zdrowia św. Hildegardy i poznaj 6 złotych reguł, które pozwolą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie! 1. Traktuj produkty żywnościowe jako środki lecznicze. 2. W celu utrzymania i odzyskania do zdrowia stosuj w pierwszej kolejności środki lecznicze pochodzenia naturalnego. 3. Zwracaj uwagę na naturalny sen na zmianę z wystarczającą ilością ruchu. 4. Zwracaj uwagę na rozsądną równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. 5. Oczyść ciało z toksyn poprzez kąpiele, saunę oraz zabiegi odtruwające. 6. Bądź życzliwy, pełen duchowej radości i przyjaźni dla świata.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI ogłosił nowych doktorów Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.