Benedykt XVI poparł akcję "Mazury Cud Natury"

Benedykt XVI poparł akcję "Mazury Cud Natury"
(fot. flickr.com/ by Szymon Stoma)
KAI / ad

Benedykt XVI wspiera starania o wpisanie Mazur na listę 7 Nowych Cudów Natury. Specjalny list w tej sprawie otrzymał znany podróżnik, ambasador Krainy Wielkich Jezior Jacek Pałkiewicz, o czym poinformował dzisiaj na konferencji prasowej w Warszawie.

Kampanię na rzecz Mazur poparł wcześniej Episkopat Polski. Do końca ogólnoświatowego głosowania pozostały 34 dni. Listę nowych cudów natury poznamy 11 listopada br.

Jacek Pałkiewicz uważa, że powszechne uczestnictwo w głosowaniu byłoby przejawem poczucia odpowiedzialności za rozwój Ojczyzny i dałoby jej poczucie dumy narodowej. - Jeśli Polacy wezmą do serca dobro kraju, zmobilizują się i masowo wesprą rodzimy cud natury, to Mazury znajdą się wśród siedmiu najwspanialszych miejsc planety - podkreślił podróżnik, zachęcając do głosowania w plebiscycie. Jego zdaniem szanse są niezwykle duże, "właściwie 99 proc." - jak dodał.

Zaznaczył też, że nadzwyczajne, bezprecedensowe przesłanie papieża Benedykta XVI z apostolskim błogosławieństwem, które otrzymał z watykańskiego Sekretariatu Stanu jest ukoronowaniem jego zabiegów w kampanii "Mazury cud natury".

W liście tym czytamy m.in. iż "Ojciec Święty wspiera te wysiłki mając na uwadze, jak wiele znaczyło piękno tego regionu dla Jego umiłowanego Błogosławionego Poprzednika na Stolicy Piotrowej". Podczas pielgrzymki do Ełku w 1999 r. Jan Paweł II powiedział , że ta ziemia była dla niego zawsze bardzo gościnna. "W duchu tych słów Jego Świątobliwość Benedykt XVI otacza wdzięczną modlitwą wszystkich, którym leży na sercu dobro, piękno i sława Mazur, i z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Kampanie promowania Mazur poparł - "ze względu na bł. Jana Pawła II, który wielokrotnie przemierzał te tereny i bardzo je cenił jako miejsce spotkania ze Stwórcą - poprzez jego dzieło - i z człowiekiem, będącym częścią i koroną Bożego stworzenia" - poparł także Episkopat Polski, o czym czytamy w liście sekretarza generalnego KEP bp. Stanisława Budzika.

Z kolei biskup ełcki Jerzy Mazur mówiąc o tym, że piękno Mazur zachwyca i zachęca do refleksji, zachęcał do odwiedzania tego regionu i upamiętniających bł. Jana Pawła II szlaków papieskich: szlaku "Tajemnice światła" prowadzącego z Ełku poprzez Sejny na Wigry" oraz kajakowego z Wigier do Augustowa i Studziennicznej pod nazwą "Tajemnice zawierzenia".

Za wsparcie Kościoła w kampanii na rzecz Mazur podziękowała wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Anna Wasilewska. - Czy wygramy? Już wygraliśmy. Cuda się zdarzają jak chociażby to wsparcie Benedykta XVI - mówiła. Konkurs się kończy, ale pozostanie duma z kraju, który ma chrześcijańskie korzeni - dodała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI poparł akcję "Mazury Cud Natury"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.