Benedykt XVI przybył do Madrytu

Zobacz galerię
Benedykt XVI przybył do Madrytu
(fot. EPA/TELENEWS)
KAI / drr

Papieski samolot wylądował na madryckim lotnisku Barajas o godz. 11.45. Papież przybył do stolicy Hiszpanii z czterodniową pielgrzymką z okazji 26. Światowego Dnia Młodzieży. Jest to 20. podróż zagraniczna Benedykta XVI w czasie jego pontyfikatu.

Po wylądowaniu samolotu włoskich linii Alitalia na jego pokład wszedł nuncjusz apostolski w Hiszpanii, abp Renzo Fratini. Rozpoczęła się ceremonia powitania.

Na lotnisku, obok króla Hiszpanii, Juana Carlosa z małżonką Zofią papieża witają arcybiskup Madrytu, kard. Antonio María Rouco Varela, przedstawiciele hiszpańskiego episkopatu i rządu z premierem José Luisem Rodríguezem Zapatero, władze miasta i regionu. Jest też liczna grupa młodzieży. Powiewają flagi Hiszpanii, Watykanu i wielu innych krajów świata.

Po powitaniu papież uda się do nuncjatury apostolskiej, która jest jego rezydencją w czasie pobytu w Madrycie. Jeszcze dzisiaj wieczorem o godz. 19.15 Benedykt XVI weźmie udział w ceremonii powitania na Plaza de la Independencia, gdzie z młodymi przekroczy Puerta de Alcalá a potem o godz. 19.30 spotka się z młodymi na Plaza de Cibeles i wygłosi przemówienie.

Jest to trzecia podróż obecnego papieża do Hiszpanii. Po raz pierwszy był tam w dniach 8-9 lipca 2006 z okazji V Światowego Spotkania Rodzin w Walencji, drugi raz 6-7 listopada 2010 r. Wtedy Ojciec Święty odwiedził Santiago de Compostela z okazji Kompostelańskiego Roku Jubileuszowego oraz Barcelonę, gdzie poświęcił kościół Świętej Rodziny.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI przybył do Madrytu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.