Biskup kielecki zniósł dyspensę dotyczącą niedzielnej Mszy świętej

Biskup kielecki zniósł dyspensę dotyczącą niedzielnej Mszy świętej
fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia / CC-BY-SA-3.0
Logo źródła: KAI ml

Nowe rozporządzenie biskupa kieleckiego obowiązuje od 20 czerwca.

Biskup kielecki Jan Piotrowski dekretem, którego treść będzie odczytana w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji kieleckiej, znosi dyspensę od obowiązku udziału w we Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Nowe rozporządzenie biskupa kieleckiego obowiązuje od 20 czerwca.

Dekret biskupa o Mszy świętej

Jak uzasadnia biskup w dekrecie, zniesienie dyspensy wynika z decyzji władz państwowych, które zniosły limity osób mogących gromadzić się w świątyniach podczas sprawowania liturgii oraz z troski o duchowe dobro diecezjan.

„Mając na uwadze udzieloną przeze mnie dyspensę od zachowania I Przykazania Kościelnego Nr OA – 102/20 dnia 23 października 2020 r., kierując się dobrem duchowym wiernych, niniejszym odwołuję z dniem 20 czerwca 2021 r. udzieloną przeze mnie dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane” – pisze bp Piotrowski.

Jednocześnie poleca, aby w niedzielę 20 czerwca podać wiernym do wiadomości decyzję o odwołaniu dyspensy oraz zaraz po otrzymaniu informacji, zamieścić niniejszy dekret na tablicy ogłoszeń przy kościele i na stronach internetowych – diecezjalnej i parafialnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskup kielecki zniósł dyspensę dotyczącą niedzielnej Mszy świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.