Bp Dajczak podczas „Rekolekcji dla wszystkich”: Jezus jest zawsze po stronie wykluczonych

Bp Dajczak podczas „Rekolekcji dla wszystkich”: Jezus jest zawsze po stronie wykluczonych
(fot. YouTube.com)
KAI / ml

O tym, że Jezus jest zawsze po stronie wykluczonych przypomniał podczas „Rekolekcji dla wszystkich” na Jasnej Górze bp Edward Dajczak. Zachęcał, byśmy „nie stali się nie-Jezusowi, wracali do Jezusowej miłości stojącej zawsze po stronie grzesznika, ale nie by go utwierdzić w grzechu, ale pomóc mu doświadczyć Boga pochylonego nad nim”.

Trzeci, ostatni, dzień „Rekolekcji dla wszystkich” upływa wokół tematu "Miłość i heroizm". W ramach rekolekcji sprawowana jest Msza św. na Jasnej Górze o godz. 20.00, a o 21.00 Apel Jasnogórski.

Szukając na kartach Pisma św. obrazu Bożej miłości, bp Dajczak wskazał na Jezusa, którego odwaga miłości, swoisty heroizm, wielkość, męstwo Jego miłości objawiają się w tym, że stał się kimś, kogo społeczeństwo nie chciało.

– Myślę, że to jest dzisiaj w tym kontekście bardzo bliskie świadectwo Jezusa. W tym wszystkim, co nas otacza w tym momencie, Jezus decyduje się na to, że będzie prowokował, że społeczeństwo uzna, że przesadził, ze coś zrobił nie do zaakceptowania” – mówił duchowny. Wskazał, że tym miejscem niezgody na Jezusa, była Jego odwaga i siła trwania przy ludziach, których inni nie chcą, a nawet nienawidzą, Jezus stanął po stronie wykluczonych. I to ludzie wykluczeni stali się przedmiotem zmagania i walki.

Bp Dajczak apelował, by wciąż i na nowo dawać się poprowadzić "Jezusowemu, niezwykłemu wykładowi miłości”, który jest zapisany na kartach Ewangelii. Zachęcał też, by nie pytać wzorem uczonego z Ewangelii „kto jest moim bliźnim”, lecz samemu „być bliźnim człowieka”. Zwrócił uwagę, ze dziś w kontekście wydarzeń, które przeżywamy potrzeba nie wojowników, lecz autentycznych uczniów Chrystusa, którzy go wyznają, głoszą i naśladują.

Trzydniowe „Rekolekcje dla wszystkich” – to czas modlitwy, konferencji i katechez on-line. Ich inicjatorami są: Rada Stała i Rada ds. Apostolstwa Świeckich Episkopatu Polski oraz paulini.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Dajczak podczas „Rekolekcji dla wszystkich”: Jezus jest zawsze po stronie wykluczonych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.