Bp Francesco Oliva: obszar ten splamiony został krwią. Kościół robi wszystko, by oddalić mafię

Bp Francesco Oliva: obszar ten splamiony został krwią. Kościół robi wszystko, by oddalić mafię
(fot. youtube.com)
KAI/ ed

Sanktuarium Matki Dobrego Pasterza w miejscowości Polsi w masywie górskim Aspromonte w Kalabrii na południu Włoch uważane jest przez media i opinię publiczną za sanktuarium tamtejszej mafii - ndranghety.

Przypomniał o tym ordynariusz diecezji Locri, biskup Francesco Oliva, który przewodniczył tam w sobotę uroczystościom święta Matki Bożej Górskiej.

Zwrócił uwagę, że do złej sławy sanktuarium przyczynił się fakt, że jest trudno dostępne i zachęcił wiernych do częstszego odwiedzania go, aby uległa zmianie opinia, że w miejscu tym odbywają swe narady, z dala od świadków, członkowie kierownictwa organizacji mafijnej.

Obszar splamiony krwią

Zapewnił, że ze swej strony lokalny Kościół robi wszystko, aby oddalić stamtąd ndranghetę. Po czym, nawiązując do fali porwań, jakich dopuszczała się ona przez blisko pół wieku od lat 60. oraz faktu, że porwani przetrzymywani byli w masywie Aspromonte, biskup powiedział: "Obszar ten splamiony został krwią. Nie można zapominać o sytuacji, jaka panowała tu w okresie porwań i dintojry.

DEON.PL POLECA

Wiele się od tamtego czasu zmieniło, także dzięki działalności sił porządkowych, które spłaciły daninę krwi. Podobnie zapłacił ją Kościół.

Proszę Boga o przebaczenie 

Myślę tu o księdzu Giuseppe Giovinazzo, wicerektorze sanktuarium, zamordowanym w zamachu mafijnym 1 czerwca 1989 roku".

Na zakończenie ordynariusz Locri podkreślił, że do sanktuarium w Polsi przychodzi się prosić o przebaczenie i dodał: "Raz jeszcze odczuwam potrzebę, aby prosić Boga o przebaczenie tym wszystkim, którzy poprzez swoją przestępczą działalność sprofanowali wizerunek i symbole naszego sanktuarium, którzy mieszają hańbę przestępstwa ze świętym charakterem wizerunku Matki Dobrego Pasterza".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Francesco Oliva: obszar ten splamiony został krwią. Kościół robi wszystko, by oddalić mafię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.