Bp Kamiński apeluje o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

Bp Kamiński apeluje o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych
(fot. episkopat.pl)
1 rok temu
PAP / pk

Proszę każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach - zaapelował biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Jak zaznaczył w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na stronie diecezji warszawsko-praskiej bp Kamiński okres wakacji to czas wytchnienia, odpoczynku, ale dla wielu - szczególnie dla ludzi młodych - czas podejmowania ważnych decyzji.

"Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga" - wyjaśnił.

Zdaniem ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej "diecezja, w której niemal z każdym dniem przybywa mieszkańców, ciągle ma za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego, aby owocnie podejmować zadania ewangelizacyjne".

"Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach. Zwracam się do Was młodzi, którzy wsłuchujecie się w głos Boga, który kieruje naszymi drogami. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jego wezwanie" - zaapelował.

Jak podkreślił, "im są trudniejsze czasy, tym potrzeba wierniejszych świadków". "Trzeba naprawdę zaufać, że to Bóg prowadzi. Ludzkie słabości są nam wszystkim znane i na wszystkich drogach ludzkiego powołania dają o sobie znać. Jesteśmy Bogu potrzebni z naszym dziecięcym zaufaniem i radością służby" - napisał bp Kamiński.

Przypomniał, że niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym. "Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów. Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań" - zaznaczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Kamiński apeluje o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.