Bp Kamiński: świat potrzebuje świętych kapłanów

Bp Kamiński: świat potrzebuje świętych kapłanów
(fot. BP KEP)
1 rok temu
KAI / ms

Świat potrzebuje świętych kapłanów, którzy z odwagą mówią o Chrystusie - podkreślił bp Romuald Kamiński. W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika dziewięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęło święcenia prezbiteratu.

W homilii bp Kamiński podkreślił ponadczasową wartość kapłańskiego powołania, którego celem jest doprowadzenie ludu Bożego do zbawienia. - Niezależnie jak ten świat wygląda i jak nas postrzega, naszym obowiązkiem jest głosić Ewangelię w porę i nie w porę, ponieważ nasze posłannictwo i posługa sprawowania sakramentów są człowiekowi nie tylko potrzebne, ale wręcz niezbędne - powiedział biskup warszawsko-praski.

- Świat potrzebuje prawdziwie świętych kapłanów - kapłanów, którzy głęboko wierzą, czyli mają całkowite zaufanie do Jezusa, którzy się modlą, którzy starają się ubogać tym, o czym Chrystus mówił w ośmiu błogosławieństwach - powiedział bp Kamiński.

Przywołując biblijną scenę z Wieczernika, kiedy Syn Boży umywał stopy swoim Apostołom, zwrócił uwagę na charakter służebny kapłańskiego powołania. - Zbawiciel uniżył samego siebie, klęknął przed uczniami, by im służyć. Pokazał im, a poprzez nich, także nam - jakże trzeba być pokornym, zwłaszcza wtedy kiedy ma się świadomość własnego obdarowania i pragnienia by królować - powiedział kaznodzieja.

Zachęcał również neoprezbiterów, by w sytuacja trudnych szukali światła Ducha Świętego oraz opieki Najświętszej Maryi Panny, czczonej w sposób szczególny w diecezji warszawsko-praskiej jako Matka Boża Zwycięska.

Święcenia prezbiteratu poprzedziły rekolekcje które poprowadził dla diakonów ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Kamiński: świat potrzebuje świętych kapłanów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Kamiński: świat potrzebuje świętych kapłanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.