Bp Mazur: jak królowie podążamy za gwiazdą

Bp Mazur: jak królowie podążamy za gwiazdą
(fot. Radio Głos / youtube.com)
KAI / pk

W uroczystość Objawienia Pańskiego diecezja ełcka po raz trzeci zorganizowała barwne Orszaki Trzech Króli. W ełckim Orszaku uczestniczył bp Jerzy Mazur.

Z każdym rokiem przybywa miejscowości, które włączają się do ogólnokrajowego świętowania. Prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską Trzej Królowie prowadzili swój liczny orszak ulicami Giżycka, Gołdapi, Suwałk, Augustowa, Ełku, Mikołajek, Olecka, Pisza, Świętajna, Węgorzewa, Wiżajn, Studzienicznej, Rajgrodu oraz Rucianego-Nidy.

Bp Jerzy Mazur uczestniczył w ełckim Orszaku. Udzielając błogosławieństwa ponad tysięcznemu barwnemu Orszakowi, powiedział: "Tak jak trzej królowie reprezentowali nas w Betlejem, tak my dzisiaj wyruszamy jako królowie za gwiazdą, aby spotkać nowo narodzonego Jezusa. Trzej królowie pokazywali innym Chrystusa, również i my stawajmy się gwiazdą betlejemską, ukazującą drogę do Chrystusa innym".

Wspominając słowa papieża Franciszka, który mówił: "tam, gdzie rodzi się Bóg, tam rodzi się nadzieja", bp Mazur życzył diecezjanom nadziei, pokoju w sercu, w rodzinach, w ojczyźnie i pokoju na całym świecie.

- Tam gdzie rodzi się Bóg, tam kwitnie miłosierdzie. W tym roku miłosierdzia otwierajmy się na Boże miłosierdzie, doświadczajmy tego miłosierdzia i też czyńmy Boże miłosierdzie. Pamiętajmy o misjonarzach miłosierdzia, ale również i my stawajmy się misjonarzami miłosierdzia - wyjaśnił bp Mazur.

DEON.PL POLECA

Jak zauważył bp Mazur, uczestnictwo w przejściu Orszaku Trzech Króli jest wyrażeniem wdzięczność Bogu, że posłał na świat swego Syna, dla naszego zbawienia, aby nas wyzwolić z niewoli grzechu. Hierarcha podkreślił rolę Kościoła, który prowadzi do Betlejem, pomaga człowiekowi szukać prawdy, miłości, nadziei, pokoju. Pomaga spotykać się ze Zbawicielem świata.

W przygotowanych scenkach uczestnicy zobaczyli jak trudna jest droga człowieka, który szuka Jezusa. Ełccy Królowie nie dali się zwieść diabelskim podszeptom i pokusom. Po długiej wędrówce, którą rozpoczęli na Placu św. Jana Pawła II, udało im się dotrzeć do żłóbka, gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. W parafii św. Jana Apostoła w Ełku na zmarzniętych wędrowców czekała gorąca herbata. Najmłodszych powitał także św. Mikołaj, który obdarował dzieci słodkościami.

Na zakończenie biskup - zwracając się do dzieci - przypomniał, że jest to także Misyjny Dzień Dzieci. Każdego roku dzieci jako Kolędnicy Misyjni idą i głoszą orędzie pokoju, aby zebrane datki przekazać dzieciom z krajów misyjnych. W tym roku są wspierane dzieła misyjne dzieci z Madagaskaru. Bp Mazur zachęcił, by nieść miłosierdzie innym, "świadcząc miłosierdzie wśród tych, których żyjemy, pracujemy i jesteśmy".

Orszaki Trzech Króli w diecezji ełckiej zorganizowała Akcja Katolicka przy współpracy z samorządami miast, parafiami, szkołami oraz innymi instytucjami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: jak królowie podążamy za gwiazdą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.