Bp Rakoczy: Potrzebujemy Boga na co dzień

KAI / wab

Świat potrzebuje Chrystusa i zbawczej mocy Jego Krzyża – podkreślił podczas czwartkowych uroczystości Bożego Ciała w Bielsku-Białej bp Tadeusz Rakoczy. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył procesji, która przeszła 3 czerwca ulicami stolicy Podbeskidzia. Uczestniczyły w niej rzesze bielszczan.

Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą św. polową przed bielską katedrą. W homilii ordynariusz zaapelował, by zrobić miejsce w życiu osobistym i społecznym dla Chrystusa.

„Potrzebujemy Go w naszej codzienności, naszych domach, mieście, regionie, Europie i na całym świecie. Potrzebujemy Chrystusa i zbawczej mocy jego krzyża” – mówił hierarcha. Biskup przypominał, że coraz więcej ludzi w Europie próbuje usunąć krzyż z życia publicznego. „Trzeba bronić krzyża i pozostać wiernym wezwaniu Jana Pawła II spod Giewontu” – dodawał.

Duchowny mówiąc o Eucharystii, zaznaczył, że nie byłoby tego sakramentu bez kapłanów. „Kapłani są w sposób szczególny i wyjątkowy związani z Eucharystią. Są niejako z niej i dla niej. Są oni za nią szczególnie odpowiedzialni. I gdzie nie ma kapłana, nie może być Ofiary Eucharystycznej. W naszej ojczyźnie często i zbyt łatwo się ich ośmiesza, wyszydza, poniewiera ich dobrym imieniem, posądza i oskarża. Choć wszyscy mówią o potrzebie tolerancji, to jednak kapłani nie mogą na nią liczyć” – mówił biskup, apelując o modlitwę o powołania kapłańskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Rakoczy: Potrzebujemy Boga na co dzień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.