Bp Reig: "Rodziny nadzieją na wyjście z kryzysu"

Bp Reig: "Rodziny nadzieją na wyjście z kryzysu"
(fot. DavidHT / flickr.com / CC BY 2.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

"Rodzina chrześcijańska jest nadzieją na dzisiaj". Takie jest hasło tegorocznych obchodów Święta Rodziny, które odbędą się 30 grudnia w Madrycie. Ich program przedstawił przewodniczący Komisji Episkopatu Hiszpanii ds. Rodziny i Życia, bp Juan Antonio Reig.

"To, co chcemy świętować, to małżeństwo. Bóg jest autorem małżeństwa rozumianego, jak mówi soborowa Konstytucja o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes, jako przymierze między mężczyzną i kobietą, otwarte hojnie na życie. Nie istnieje inne małżeństwo" - powiedział bp Juan Antonio Reig. Rodziny chrześcijańskie są nadzieją, aby wyjść z obecnego kryzysu społecznego, ponieważ są odpowiedzią "na epidemię rozpadów małżeńskich w Hiszpanii, które powodują tak wiele cierpienia", naruszając dobro dzieci i całego społeczeństwa. Nie tylko są rozwiązaniem "dramatu niżu demograficznego", ale także antidotum na panujący kryzys ekonomiczny. Rodziny utworzyły rodzaj "ukrytej sieci", która pomaga bezrobotnym, skazanym na ubóstwo i żyjącym w samotności.

DEON.PL POLECA
Spotkanie rodzin na placu Colón w Madrycie odbędzie się już po raz szósty. "Bilans jest bardzo pozytywny. Wielu myślało, że to czysty wymysł, ale dzięki wytrwałości rodzin jesteśmy wciąż widoczni".

W Święcie Rodziny udział wezmą m.in. abp Vicenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, oraz Kiko Argüello, inicjator wspólnot neokatechumenalnych. Na Anioł Pański Madryt połączy się z Watykanem, aby wysłuchać specjalnego przesłania Benedykta XVI.

DEON.PL POLECA

Bp Juan Antonio Reig znany jest z obrony małżeństwa i rodziny. Wielokrotnie spotykał się z gwałtownymi atakami ze strony środowisk homoseksualnych i liberalno-lewicowych. Taki charakter mają też pierwsze reakcje na zapowiedź Święta Rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Reig: "Rodziny nadzieją na wyjście z kryzysu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.