Bp Tomasik i diecezjalna Caritas bronią Okien Życia

Bp Tomasik i diecezjalna Caritas bronią Okien Życia
(fot. youtube.com)
KAI / kw

- Życie człowieka jest ważniejsze od imienia i nazwiska. Wielką wartością jest życie każdego człowieka. Ta decyzja jest niespodzianką, przecież ważniejsze jest, by dziecko zostało uratowane od tego, że otrzyma inne imię - powiedział bp Tomasik.

Jego wypowiedź miała miejsce na antenie Radia Plus Radom, odnosząc się do stanowiska Komitetu Praw Dziecka ONZ, który domaga się od Unii Europejskiej zamknięcia Okien Życia, ze względu na "naruszenie prawa dziecka do poznania swojej tożsamości". W Polsce jest ich 55, w których pozostawiono już 85 niemowląt.

Do stanowiska OZN odniósł się również ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. W Radomiu Okno Życia istnieje od 2009 roku.

- Z niepokojem usłyszałem o możliwości zamykania Okien Życia, które są błogosławionymi miejscami, gdzie ratuje się życie małych dzieci. Przecież pamiętamy o doniesieniach medialnych, że zwłoki niemowląt znajdowano na śmietnikach. Dzisiaj obserwujemy dziwne zjawisko i chęć pozbawienia narzędzi do ratowania życia. Trzeba dalej rozmawiać. Należy zadbać, by procedury dostosowywać, by były przyjazne życiu, a nie służyły do zamykania Okien Życia - argumentował ks. Kowalski.

Okno Życia w Radomiu czynne jest 24 godziny na dobę i znajduje się w domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu przy ul. Struga 31. Caritas Diecezji Radomskiej tą inicjatywą wpisała się w realizację hasła roku duszpasterskiego z 2009 roku: "Otoczmy troską życie".

DEON.PL POLECA

Było to pierwsze Okno Życia w diecezji radomskiej. Partnerzy projektu są: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, Sąd Rejonowy w Radomiu i Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik i diecezjalna Caritas bronią Okien Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.