Bp Van Looy stanowczo woła o miłosierdzie

Bp Van Looy stanowczo woła o miłosierdzie
(fot. youtube.com)
kerknet.be / incaelo.wordpress.com / kw

"Musimy zacząć od faktu, że Bóg posłał swojego Syna do wszystkich ludzi, by ich zbawić, a nie osądzić" - mówi biskup Ghentu, jeden z hierarchów zaproszonych osobiście przez Papieża na obrady Synodu.

W liście otwartym hierarcha podkreślił działanie Ducha Świętego: - On może rozwiązać złożone problemy ubogich rodzin, ludzi żyjących na marginesie, rozdzielonych przez wojnę. Może również rozluźnić węzły trzymające Synod - napisał.

Nawiązując do problemu uchodźców, zauważył, że żyjący w biedzie cierpią z powodu wykluczenia społecznego. Szczególnie dotkliwe jest bezrobocie, którego efektem są cierpienie i gniew. - To najwyższy czas byśmy powiedzieli światu, że ludzie są ważniejsi niż handel, przemysł, banki czy technologia. Nie możemy poddać się i pozostawić migrantów i uchodźców samym sobie. Jak ofiarować im wiarygodną nadzieję? - zapytał.

Bp Van Looy przypomniał o miłosiernym Samarytaninie i jego zachowaniu. Biorąc z niego przykład, chrześcijanie powinni nie tylko pomóc zranionym i potrzebującym, ale także przyprowadzić ich do gospody, czyli Kościoła - szkoły i szpitala zarazem i troszczyć się dalej o ich los. - Kościół posiada środki by być obecnym w życiu migrantów i uchodźców - dodał.

Jego zdaniem Kościół powinien bardziej skupić się na posłudze rozbitym rodzinom. Ale także odpowiedzieć sobie na pytanie - jak dać im nadzieję bez względu na powód rozdzielenia. - Zasługują na naszą uwagę, bez względu na pochodzenie, płeć, wiek, status społeczny, religię, sytuację w której się znaleźli. Jezus, Dobry Pasterz, poszedł szukać zaginionej owcy. Mojżesz wrócił do niewiernego ludu, żeby doprowadzić go do ziemi obiecanej - argumentował.

- Kim jesteśmy, by osądzać ludzi, którzy żyją w sytuacjach niepozwalających na jedność? To czego potrzebują to nasza miłość, która pochodzi z miłości Boga do nas - zakończył list.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Van Looy stanowczo woła o miłosierdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.