Bp Władysław Bobowski na znaczku pocztowym

Bp Władysław Bobowski na znaczku pocztowym
Bp Władysław Bobowski (fot. Polk / pl.wikipedia / CC BY-SA 3.0)
KAI / pz

Poczta Polska wydała okolicznościowe znaczki z biskupem Władysławem Bobowskim. Ukazały się one z okazji osiemdziesiątych urodzin biskupa seniora diecezji tarnowskiej. Jubilat otrzymał ten wyjątkowy prezent 21 marca, podczas otwarcia wystawy filatelistycznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Bp Władysław Bobowski interesuje się filatelistyką, sam też przed laty zbierał znaczki. Poczta Polska wydała dwa wzory znaczków z okazji urodzin biskupa i jeden z okazji 25. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny i wizyty w Tarnowie Jana Pawła II.

DEON.PL POLECA

 

 

Na otwarciu wystawy filatelistycznej obecni byli księża, klerycy, samorządowcy, przedstawiciele Poczty Polskiej i dziennikarze. Zbiory tarnowskich filatelistów to m.in. znaczki, kartki i stemple związane z wizytami papieża w diecezji tarnowskiej.

Wystawę będzie można oglądać w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 6 do 22 czerwca.

Organizatorami wystawy są: Poczta Polska S.A., Kuria Diecezjalna w Tarnowie, Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i Polski Związek Filatelistów Okręg w Tarnowie. Honorowy patronat objął bp Wiesław Lechowicz, administrator diecezji tarnowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.