Caritas dla Ukrainy. Przygotowuje się do długoterminowej opieki nad uchodźcami

Caritas dla Ukrainy. Przygotowuje się do długoterminowej opieki nad uchodźcami
Fot. PAP/Paweł Supernak
PAP/ kb

Caritas diecezji opolskiej przygotowuje projekty długoterminowej opieki nad uchodźcami z Ukrainy, które zapewnią potrzebującym nie tylko schronienie, ale też pracę – powiedział PAP dyrektor opolskiego Caritasu ks. Arnold Drechsler.

W rozmowie z PAP ksiądz Arnold Drechsler poinformował o rozpoczęciu projektów długoterminowej opieki nad uchodźcami z Ukrainy.

Caritas na pomoc Ukrainie

"Są dwa etapy pomocy. Ten pierwszy, w dużym uproszczeniu oczywiście, doraźny, polega na nakarmieniu głodnego, napojeniu spragnionego i odzianiu nagiego. I to się robi od pierwszego dnia wojny. Jest także pomoc długoterminowa, bardzo istotna dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli wrócić do swoich domów. W ramach tej pomocy trzeba zorganizować uchodźcom miejsce pobytu połączone z możliwością podjęcia pracy, dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji, dające szansę powrotu do w miarę normalnego życia, bo zawsze jednak musimy pamiętać, że będzie to życie z dala od rodzinnych stron, w nowym otoczeniu. I taki jest cel projektów mających cechy trwałości, do których uruchomienia już się przygotowujemy" – powiedział ks. Drechsler.

Opolski Caritas przygotowuje na przyjęcie uchodźców z Ukrainy m.in. budynek byłego klasztoru w Długomiłowicach, który początkowo miał być przeznaczony dla uchodźców z Syrii. Podobne miejsca stałego pobytu mają powstać w Zimnicach i Dobrodzieniu.

DEON.PL POLECA

"To będą miejsca oferujące zarówno długoterminowy pobyt, jak i pracę. Na tę chwilę oceniamy nasze możliwości na przyjęcie w tych lokalizacjach kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy" – powiedział dyrektor opolskiego Caritasu. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej...

Skomentuj artykuł

Caritas dla Ukrainy. Przygotowuje się do długoterminowej opieki nad uchodźcami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.