Caritas kielecka buduje osiedle mieszkaniowe

Caritas kielecka buduje osiedle mieszkaniowe
KAI / psd

 Kielecka Caritas i współpracująca z nią Fundacja Pomost budują w Wiśniówce k. Kielc nowe osiedle mieszkaniowe. Do końca grudnia zakończy się pierwszy etap inwestycji.

Osiedle powstaje na działce Caritas, w pobliżu istniejącego już osiedla robotniczego zbudowanego tuż po wojnie dla pracowników miejscowej kopalni.

Projekt przewiduje budowę pięciu domów wielorodzinnych i jedenastu w zabudowie szeregowej. Mieszkania mają być w wysokim standardzie, ale zarazem dosyć tanie w stosunku do aktualnych cen na rynku. Część uzyskanego dochodu ze sprzedaży ma zostać przeznaczona na bieżącą działalność Caritas.

Do końca tego roku przewidziano zakończenie pierwszego etapu inwestycji, czyli wybudowanie 11 domków w zabudowie szeregowej i jednego wielorodzinnego. W przyszłym roku realizowany będzie drugi etap inwestycji - budowa czterech dwupiętrowych budynków wielorodzinnych. Dodatkowo planowane jest zagospodarowanie terenu osiedla z budową chodników, dróg, instalacją oświetlenia.

Projekt inwestycji powstał w Autorskiej Pracowni Projektowej w Kielcach Reginy Kozakiewicz - Opałka, która realizowała wiele projektów dla Caritas kieleckiej, m.in. w Świniarach, Proszowicach, Rudkach.

Fundacja "Pomost" - współpracownik przy budowie osiedla w Wiśniówce, powstała w 2009 r. Jej fundatorem jest Caritas Diecezji Kieleckiej. Fundacja w swoich działaniach współpracuje ściśle z Caritas, m.in. prowadzi przekazany przez Caritas hostel w Wiśniówce, w którym znalazły zakwaterowanie osoby najbardziej potrzebujące. Na terenie hostelu mieści się prowadzony przez Caritas ośrodek zdrowia oraz punkt apteczny. Fundacja we współpracy z Caritas uczestniczyła także w organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Aktualnie Fundacja bierze czynny udział w realizacji projektu budowy w Wiśniówce: zespołu zabudowy wielorodzinnej, budynku zamieszkania zbiorowego oraz usług, w zakresie służby zdrowia, opieki społecznej i administracji przy ul. Dolnej w Wiśniówce.

Do ostatnich inwestycji Caritas Diecezji Kieleckiej należy także nowa Stacja Opieki Caritas w Słomnikach k. Krakowa. Stacja prowadzi Gabinet Rehabilitacji. Zapełnił on lukę po zlikwidowanym w kwietniu punkcie rehabilitacyjnym. Pacjenci są przyjmowani od 1 lipca, natomiast uroczyste poświęcenie placówki miało miejsce 26 września 2011 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas kielecka buduje osiedle mieszkaniowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.