Caritas: nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami

Caritas: nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami
(fot. facebook.com / Caritas-Polska / PAP / Leszek Szymański)
5 lat temu
KAI / ml

Jedyną formą naszego zaangażowania społecznego jest pomoc osobom potrzebującym. Nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami charytatywnymi - brzmi oświadczenie Caritas Polska.

Jak wyjaśnił KAI Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska, chodzi o kierowane do organizacji pytania dotyczące porównywania działalności Caritas m.in. w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Poniżej pełny tekst oświadczenia:
Warszawa, 7 stycznia 2016
Oświadczenie Caritas Polska dotyczące konfrontowania Caritas z innymi organizacjami charytatywnymi w Polsce
Caritas Polska oświadcza, iż jedyną formą jej zaangażowania społecznego jest wszechstronna pomoc osobom potrzebującym. Nie angażujemy się w polemiki konfrontujące naszą działalność z działalnością innych organizacji charytatywnych.
Paweł Kęska
Rzecznik prasowy Caritas Polska
---
W rozmowie z KAI Paweł Kęska wyjaśnił, że oświadczenie zostało opublikowane decyzją Zarządu Caritas Polska po tym, jak do organizacji napłynęło w ostatnim czasie mnóstwo pytań i komentarzy mających charakter konfrontowania działalności Caritas Polska m.in. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę.
- Już trzeci rok jest w tej sprawie burza medialna. Chcemy tego uniknąć, nawet wprost nie pisząc, że chodzi o WOŚP czy Szlachetną Paczkę, gdyż to nie ma znaczenia - powiedział KAI rzecznik Caritas Polska.
Kęska zastrzega natomiast, że oświadczenie nie jest odpowiedzią na konkretne stanowisko jakiejś innej organizacji charytatywnej lub w odniesieniu do danego wydarzenia.
- Przed dwoma laty ta burza była bardzo duża. Czekaliśmy aż się przetoczy, ale tak się nie stało, dlatego opublikowaliśmy wówczas oświadczenie. W zeszłym roku go nie było, choć burza też była spora. W tym roku Zarząd zdecydował, by uprzedzić ewentualne konfrontacje i oświadczenie wystosować - wyjaśnił rzecznik Caritas Polska.
- O działaniach i danych Caritas możemy rozmawiać, ale nie chcemy być konfrontowani - dodał Paweł Kęska.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas: nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.