Chcesz podarować prezent na Dzień Kobiet? Dołącz do akcji

Chcesz podarować prezent na Dzień Kobiet? Dołącz do akcji
(fot. Photo by Jeremy Cai on Unsplash)
jp / facebook.com

Każda z nas chce obchodzić Dzień Kobiet. Każda z nas chce poczuć się doceniona i piękna. Jeśli chcecie sprawić przyjemność paniom, weźcie udział w akcji.

Startuje kolejna edycja "Babskiej akcji", czyli pomysłu, aby przy okazji świętowania Dnia Kobiet pomyśleć także o tych paniach, których być może nikt nie doceni lub po prostu o nich zapomni.

Chodzi o kobiety bezdomne, mieszkające w ośrodkach dla ubogich lub po prostu na ulicach. Na pewno mają one większe potrzeby niż żyjący tak samo mężczyźni. Możliwe, że na codzień nawet o tym nie myślą, bo marzną lub brakuje im jedzenia. Stąd pomysł, żeby w tym dniu świętowało jak najwięcej kobiet.

"Babska akcja"" to stworzenie paczek i obdarowanie jak największej liczby kobiet. Akcja odbywa się już w Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Krakowie, Warszawie.

Jak się do tego zabrać?

Wystarczy znaleźć w swoim mieście takie miejsca jak: jadłodajnia dla bezdomnych, schronisko, dom pomocy oraz zadzwonić i zapytać, ile tam przebywa kobiet, w jakim są wieku, jakie prezenty najbardziej by je ucieszyły.

W paczkach może być coś słodkiego, ubrania, artykuły higieniczne, dodatkowo kwiaty. W zeszłym roku akcja została przeprowadzona w jadłodajni dla bezdomnych w warszawskim klasztorze Kapucynów przy ul. Miodowej, z Zupą na Plantach w Krakowie. W tym roku organizatorki skontaktowały się także z noclegownią dla bezdomnych kobiet "Emaus" w Warszawie.

Link do wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
20,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Chcesz podarować prezent na Dzień Kobiet? Dołącz do akcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.