Częstochowa. Już w sobotę - Kana Młodych

Częstochowa. Już w sobotę - Kana Młodych
Fot. Facebook / Kana Młodych
archiczest.pl, niedziela.pl, Kana Mlodych Facebook / mł

Kana Młodych to spotkanie dla wierzących młodych z archidiecezji częstochowskiej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Jestem". Odbędzie się w najbliższą sobotę. 

Tegoroczne spotkanie dla młodych pod nazwą KANA MŁODYCH będzie miało miejsce na błoniach Wyższego Seminarium Duchownego  archidiecezji częstochowskiej w sobotę 18 września. To święto Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży w Polsce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy się około godz. 19.30.

„Temat spotkania jest bardzo krótki i prosty, a równocześnie bardzo wymowny – «Jestem». - mówił Niedzieli  ks. Jakub Raczyński z Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji częstochowskiej. - Chcemy ogłaszać tę dobrą nowinę – Bóg jest! Bóg sam – tak ufamy – da nam wszystkim w tym czasie doświadczenie swojej obecności pośród nas”.

 

Spotkanie jest adresowane do młodych od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Konferencję dla młodych wygłoszą Marcin Zieliński oraz Grzegorz Czerwicki. W programie jest także spowiedź, modlitwa wstawiennicza, adoracja oraz msza święta pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo.

„Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny doświadczymy wspólnoty Kościoła, radości z bycia z drugim człowiekiem i wielkich Bożych spraw." - mówił ks. Jakub Raczyński.  

Źródło: archiczest.pl, niedziela.pl, Kana Mlodych Facebook / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Robert Kowalewski
13,90 zł

Ta książka to modlitewnik dla młodych, którzy – jak bł. Carlo Acutis – chcą przeżyć każdy dzień w bliskości z Bogiem.

Ponad 50 modlitw ułożono w 8 działów tematycznych:

  • modlitwy poranne,
  • modlitwy wieczorne,
  • życie młodego...

Skomentuj artykuł

Częstochowa. Już w sobotę - Kana Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.