Czy biskup zrobił ci kiedyś kanapkę? Bp Stułkowski daje przykład

Czy biskup zrobił ci kiedyś kanapkę? Bp Stułkowski daje przykład
(fot. facebook.com/WsluzbieUbogim)
8 miesięcy temu
facebook.com/WsluzbieUbogim / kk

Takie obrazy zachwycają. Biskup Szymon Stułkowski dał piękny przykład pomocy w czasie epidemii.

"Wczoraj w jadłodajni im. Świętej Elżbiety w Poznaniu Ks Biskup Szymon Stułkowski wraz z młodzieżą z Akademickiego Koła Misjologicznego przygotowywał kanapki dla Osób Bezdomnych" - czytamy na facebookowym profilu "Pro Publico - w służbie ubogim".

Jesteśmy zachwyceni inicjatywą biskupa! Znacie podobne przykłady? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
18,39 zł
30,65 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Czy biskup zrobił ci kiedyś kanapkę? Bp Stułkowski daje przykład
Komentarze (3)
AW
~ania waliszko
14 maja 2020, 23:12
ale to naiwne
WG
W Gedymin
12 maja 2020, 10:37
Tak, to niespotykane. "Znacie podobne przykłady?" - tak niespotykane jak uczciwa reakcja na kazanie ks. Janusza Czajki. Tak niespotykane jak przyzwoitość i uczciwość katolików trzymających władzę.
JW
~Jan Wroncki
12 maja 2020, 09:01
Znacie. I to bardzo znacie. Co prawda rzecz dotyczy zamierzchłych już czasów lat '60 i '70, ale dotyczy nie jednego, a dwóch księży biskupów. Do obydwu zawsze mówiliśmy per "ojcze" - i nie była to li tylko czcza formułka grzecznościowa. Dzięki Nim mamy (mówię w liczbie mnogiej, bo mam na myśli też mojego brata i siostry) archetypiczny obraz Biskupa. Dzięki naszym śp. Rodzicom dane nam było spotykać w owych - i w późniejszych czasach - wielu hierarchów - ale zwrot - także w myślach "Ojcze" zarezerwowany jest dla tych, którym zawdzięczamy tak wiele. O kim mowa? O ks. bpie Józefie Rozwadowskim i o ks. abpie Kazimierzu Majdańskim. Obaj już na tamtym świecie, ale zawsze w trudnych momentach do dzisiaj zwracamy się do Nich z prośbą o wstawiennictwo i o zwykłą pomoc. PS - jak to przeczytasz Janku, jako najstarszy - i Ty dodaj swoje trzy grosze, bo Marysia i Ewa raczej tu nie pisują ;)

Skomentuj artykuł

Czy biskup zrobił ci kiedyś kanapkę? Bp Stułkowski daje przykład
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.