Diecezja wrocławska ma siedmiu nowych księży

KAI / slo

Diecezja wrocławska ma siedmiu nowych księży. Wraz z nimi święcenia przyjął diakon ze zgromadzenia księży klaretynów. Jutro w swoich rodzinnych parafiach nowi kapłani będą sprawować pierwsze Msze święte.

Metropolita wrocławski, nawiązując do znaku nałożenia rąk, który jest nieodłącznym elementem liturgii święceń zwrócił uwagę, że w tym geście sam Chrystus nakłada swoje dłonie na nowego kapłana. - W ten sposób Jezus bierze ciebie w posiadanie, mówiąc: "Nazywam cię przyjacielem, należysz do mnie i jesteś po opieką moich rąk" - zaznaczył hierarcha.

- Pozostańcie w przestrzeni rąk Chrystusa i ofiarujcie Jemu swoje serca. Macie stać się przyjaciółmi Jezusa Chrystusa - oto głębokie znaczenie bycia księdzem - tłumaczył abp Kupny.

Arcybiskup zauważył także, że dzień święceń każe myśleć o wszystkich kapłanach posługujących w diecezji. - Każdego z was Chrystus pytał w swoim czasie, tak jak Piotra, "Czy miłujesz mnie?". Każdemu zlecił zadanie pasterskiej troski o Kościół, która wyraża się na wiele różnych sposobów. Podkreślił, że wypełnianie posługi kapłańskiej wiąże się z gotowością do ofiary z siebie, posłuszeństwa oraz wolą wypełniania misji zleconej przez Kościół.

- Nie ma kapłaństwa bez ofiary, bo Chrystus posłuszny woli Ojca do końca, złożył siebie samego w ofierze za nasze zbawienie. To On posyła i temu posłaniu towarzyszy błogosławieństwo. Kiedy zaczynamy sami wybierać - nie ma tam błogosławieństwa - tłumaczył metropolita wrocławski.

Wezwał przy tym wszystkich kapłanów do miłości Kościoła. - Miłować Kościół to budować jedność, pozostawać w łączności z papieżem i kolegium biskupów. Dziś wielu ulega złudzeniu, że wie lepiej, jak ma wyglądać Kościół i może nie zawsze świadomie, ale osłabiają jedność Kościoła, na której tak zależało Jezusowi - wskazałł abp Kupny.

Nowi prezbiterzy archidiecezji wrocławskiej: kKs. Bernard Bekalarz, z parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocisławicach; ks. Krzysztof Brodowski, z parafii pw. św. Michała Archanioła w Jaworowie; ks. Krzysztof Głuszko, z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Szlichtyngowej; ks. Damian Mondrzik, z parafii pw.

Podwyższenia Krzyża Świętego w Luboszycach; ks. Marcin Sternal, z parafii pw. Ducha Świętego we Wrocławiu; ks. Zbigniew Topolnicki, z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobielu; ks. Mateusz Zygmunt, z parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

Z diecezjalnymi alumnami święcenia przyjął Antoni Piskorek ze zgromadzenia księży klaretynów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja wrocławska ma siedmiu nowych księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.