Do Lourdes dotarła pielgrzymka młodych. Uczcili Maryję oklaskami

Do Lourdes dotarła pielgrzymka młodych. Uczcili Maryję oklaskami
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

W dniach 6-8 sierpnia w Lourdes trwała pielgrzymka 800 studentów i młodzieży pracującej z Francji i innych krajów Europy, z których część przybyła do Sanktuarium pieszo.

Motywem przewodnim spotkania było hasło duszpasterskie tego miejsca: "Błogosławieni ubodzy w duchu" i poszukiwanie prostoty w życiu.

Witając przybyłych biskup Tarbes i Lourdes - Nicolas Brouwet powiedział: "Tutaj wszystko jest pełne prostoty. Św. Bernadeta została wybrana, ponieważ należała do najuboższych". "My wszyscy też jesteśmy ubogimi" - dodał.

Przypomniał następnie, iż "wiara mówi nam, że w głębi tej groty, do której przybywamy, znajduje się źródło, którym jest Chrystus". Wezwał młodych do otwarcia się na to źródło.

Po wspólnej modlitwie porannej młodzi spotkali się w kościele św. Bernadety z ojcem Horacio Brito, kapelanem pielgrzymów. Zaproponował on uczczenie oklaskami Maryi, "która przypomina nam, że nie jesteśmy sami". Zwrócił uwagę, że chociaż "setki tysięcy młodych ludzi nigdy nie przyjedzie do Lourdes, to jednak żyją oni dzięki wypraszanym tu łaskom".

DEON.PL POLECA

Kapelan zaprosił młodych do "utożsamienia się z Chrystusem", który powierzył nas Maryi, "czułej i delikatnej, ale także wymagającej Matce". "To Maryja prowadzi nas do źródła, powierzcie się jej" - zachęcił o. Brito.

Aby ożywić w sobie to wewnętrzne źródło, młodzi skorzystali z wielu możliwości, oferowanych przez sanktuarium: kąpieli w basenach, picia wody ze źródełka, Drogi Krzyżowej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz odwiedzin miejsc, w których żyła św. Bernadeta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Do Lourdes dotarła pielgrzymka młodych. Uczcili Maryję oklaskami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.