"Dorastajmy do ideałów Jana Pawła II"
Dorastajmy do ideałów, na które wskazywał Jan Paweł II, zarówno w sferze życia osobistego i rodzinnego, jak i społecznego i politycznego - zaapelował dziś w bazylice Łagiewnikach kard. Stanisław Dziwisz.
Z rąk metropolity krakowskiego przedstawiciele wszystkich polskich diecezji oraz służb publicznych, z prezydentem RP na czele, odbiorą Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia.
Przypominając, że już za trzy tygodnie Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym, kard. Dziwisz wskazywał, że każdy może i powinien nosić w sobie Bożą iskrę miłosierdzia i zapalać nią swoich bliźnich, swoje rodziny i środowiska.
"Powinniśmy tą iskrą zapalić całą naszą Ojczyznę, aby było w niej więcej miłosierdzia, więcej braterstwa, więcej solidarności, więcej zgody i prostej, ludzkiej życzliwości - mówił kard. Dziwisz. Nie marnujmy więc czasu i życia na jałowe spory, na niechęci i urazy" - zachęcał metropolita krakowski.
Zaznaczył też, że Jan Paweł II nosił w sobie światło, bo żył w głębokiej przyjaźni z Chrystusem, "światłością świata" oraz, że Karol Wojtyła od wczesnej młodości poszedł za Mistrzem, utożsamił się z Nim i z Jego Ewangelią.
Podczas Mszy św. specjalny lampion z Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia jako pierwszy odbierze prezydent Bronisław Komorowski. Obok służb medycznych, policji, wojska oraz harcerzy i grup młodzieżowych lampiony otrzymają delegaci diecezji. To pierwszy etap przekazania płomienia. Następnie, podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, przypadającego na Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, biskupi przekażą Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii oraz reprezentantom władz samorządowych i instytucji społecznych, jak szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i więzienia.
"Przed kanonizacją Jana Pawła II chcemy zjednoczyć Polaków przy Ogniu Miłosierdzia" - mówią inicjatorzy akcji, przedstawiciele Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Skomentuj artykuł