Droga Krzyżowa w formie aplikacji iTunes

KAI / psd

Powstała specjalna aplikacja dla iPhone i iPod Touch, która pozwala na przeżywanie Drogi Krzyżowej w dowolnym miejscu i czasie. Program ściągnąć można za darmo z serwisu iTunes Apple.

Producenci, którzy ściśle współpracowali z katolickim wydawnictwem "Ave Maria” z Indiany, podkreślają, że aplikacja stworzona została dla ludzi zajętych, którzy często nie mogą brać udziału w wielkopiątkowych nabożeństwach w swoich macierzystych parafiach.

Na interfejs programu składają się malarskie obrazy Michaela O'Briena, przybliżające 14 stacji Drogi Krzyżowej. Towarzyszy temu refleksja modlitewna oparta na książce „Biblijna Droga Krzyżowa Jana Pawła II” Amy Welborn i Michaela Dubruiela. Stacje ułożone są zgodnie z relacją w Ewangelii. Zwyczaj takiej formy celebracji Drogi Krzyżowej wprowadził Ojciec Święty w 1991 roku.

Rozważania rozpoczyna scena, gdy Jezus modli się w Ogrójcu. Jest tu także m.in. scena zaparcia się Piotra, biczowanie i ukoronowaniem cierniem, a także skrucha łotra ukrzyżowanego obok Jezusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Droga Krzyżowa w formie aplikacji iTunes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.