Duchowny zmarł podczas nabożeństwa różańcowego w Słotwinie

Duchowny zmarł podczas nabożeństwa różańcowego w Słotwinie
(fot. Twitter/ Biskup Roman Pindel)
1 tydzień temu
PAP / df

Ks. Mieczysław Grabowski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie na Żywiecczyźnie, zmarł w sobotę podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego – poinformował na Twitterze biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

„Śp. ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego. Rozdał Komunię i wracając do tabernakulum stracił przytomność. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie” – napisał biskup.

Duchowny miał 58 lat. Kapłanem był od 33 lat. W Słotwinie pracował od 2006 r.

„(…) Szok straszny. Szok głównie dlatego, że ks. Mieczysław niecałe 3 godziny przed śmiercią wysłał do mnie maila z ogłoszeniami parafialnymi oraz intencjami. Co kilka dni takie maile wysyłał. Cieszył się wszystkim co się działo w Parafii i chciał się tym dzielić na stronie parafialnej. Nie jestem mieszkańcem Słotwiny. Jednak wiele razy bywałem u ks. Mieczysława na kawie i szanowałem go za to jak mu zależało. Na Parafii, na uczniach w szkole, na świątyni. Wiele wspólnych godzin przegadanych. O tym co zrobił i o tym co planuje jeszcze zrobić. Bardzo mi przykro. Trudno coś więcej teraz napisać. Odszedł od nas bardzo dobry człowiek” – napisał na stronie parafialnej jej świecki administrator.

To drugi duchowny w diecezji bielsko-żywieckiej, który odszedł w tych dniach. W piątek w wieku 62 lat zmarł ks. Edward Kobiesa, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Kończycach Małych na Śląsku Cieszyńskim, gdzie pracował od 2015 r. Był kapłanem przez 36 lat. Wcześniej przez 8 lat był proboszczem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Nowej Wsi.

Diecezja bielsko-żywiecka powstała w 1992 r. W jej skład wchodzi ponad 200 parafii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
26,94 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Duchowny zmarł podczas nabożeństwa różańcowego w Słotwinie
Komentarze (1)
religijny frustrat
religijny frustrat
18 października 2020, 22:56
przecież dla Kapłana to chyba najpiękniejsza śmierć - podczas posługi... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłośc wiekuista niechaj Mu świeci...

Skomentuj artykuł

Duchowny zmarł podczas nabożeństwa różańcowego w Słotwinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.