"Dziedziniec Pogan" i telewizja na Pl. Zbawiciela
Od czwartku wieczorem (10. października) na warszawskim Pl. Zbawiciela stanęło terenowe studio telewizyjne, które działa w ramach "Dziedzińca dialogu". Internetowa telewizja Foksal Eleven do soboty będzie nadawać programy, w których dziennikarze, politycy i ludzie kultury, będą komentować to, co dzieje się na Dziedzińcu.
Tomasz Kempski, redaktor Foksal Eleven, mówiąc o studiu na Pl. Zbawiciela podkreślił, że "Dziedziniec dialogu" powinien być czytany poprzez polską specyfikę. To będzie widoczne w programie telewizji.
- Plac Zbawiciela to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, które jest nie tylko węzłem komunikacyjnym, ale także miejscem spotkań. Można to zobaczyć każdego dnia. Jest to miejsce, w którym dyskutują ze sobą konserwatyści, przedstawiciele lewicy, wierzący, niewierzący - mówi Kempski. Na Placu obok kościoła stoi wzbudzająca kontrowersje tęcza, jest wiele klubów. Dlatego wybór padł na Pl. Zbawiciela.
- Chcemy tu postawić fundamentalne dla "Dziedzińca dialogu" pytania. Chcemy pokazać, że Dziedziniec powinien być czytany poprzez polska specyfikę - powiedział redaktor Foksal Eleven. Dlatego telewizja rozpoczęła nadawanie od dyskusji z prof. Jadwigą Staniszkis i Zbigniewem Janasem na temat Solidarności - czym była czym może być. Młodszemu pokoleniu Foksal Eleven proponuje rozmowę z Mateuszem Matyszkowiczem, Krzysztofem Paceficzem i Piotrem Pałką na temat tożsamości Placu Zbawiciela.
Studio będzie nadawać do godz. 21.30. Codziennie o godz. 21.00 nadawane będą salony prasowe, podczas których dziennikarze pokuszą się o komentarz centralnych debat, odbywających się w ramach Dziedzińca.
W pobliżu terenowego studia stanął także kontener, w którym na mieszkańców Stolicy czekają liczne wydarzenia kulturalne. Podobne miejsce zostało zaaranżowane przy kościele ss. wizytek na Krakowskim Przedmieściu.
Skomentuj artykuł