Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wystawia drużynę na maraton
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio po raz piąty kompletuje drużynę gotową do startu dla osób bezdomnych w krakowskim XIV Półmaratonie Marzanny. Zawodnicy pobiegną w koszulkach z hasłem: "Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania".
Drużyna kapucyńskiej organizacji charytatywnej wystąpi w krakowskim XIV Półmaratonie Marzanny już po raz piąty. Akcja "Ulica dobra do biegania nie do mieszkania" ma uwrażliwiać na problem bezdomności, który wcale nie kończy się z początkiem wiosny.
- Cieszymy się, że każdego roku chętnych do startu dla osób bez domu nie brakuje. Co roku do Dziełowej drużyny zgłasza się kilkadziesiąt osób. Niektórzy biegają z nami od samego początku, dla tych biegaczy to już swego rodzaju tradycja. To dla nas wielka radość! Pokazuje nam to, że dobro można czynić na bardzo wiele sposobów - mówi Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
Głównym motorem akcji jest brat Grzegorz Marszałkowski, kapucyn na co dzień posługujący w Dziele. Br. Grzegorz planuje wspólne treningi dla wszystkich sportowców gotowych pobiec dla osób bez domu.
- Często patrzymy na osoby bezdomne z dystansu, a one, tak jak każdy człowiek, potrzebują zwykłej życzliwości i wsparcia. Mamy nadzieję, że hasła wypisane na koszulkach, skłonią do refleksji przechodniów i pozostałych uczestników półmaratonu - mówi pan Robert, który od początku biega w drużynie Dzieła.
19 marca w drużynie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio może wystartować każdy uczestnik półmaratonu, któremu los osób bezdomnych nie jest obojętny. Wystarczy do 6 marca wysłać zgłoszenie na adres: biegajzdzielem@dzielopomocy.pl. Dla każdego pracownicy Dzieła przygotują specjalną koszulkę z napisem "Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania".
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne - umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską - jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 1500 osobom bez domu.
Skomentuj artykuł