Dziewięć ofiar w atakach na chrześcijan w Nigerii

Dziewięć ofiar w atakach na chrześcijan w Nigerii
(fot. Doug1021 / flickr.com)
8 lat temu
PAP / pz

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 12 zostało rannych w ataku na chrześcijan w nocy z soboty na niedzielę na północy Nigerii - poinformował agencję AFP przedstawiciel lokalnej wspólnoty Bukata Zhyadi.

Do ataku doszło w mieście Tafawa Balewa, zamieszkałym głównie przez muzułmanów.

Według Zhyadiego, chrześcijan zaatakowali muzułmanie z plemion Hausa i Fulani. Więcej szczegółów nie podano.

Tymczasem 162 osoby zostały zabite w piątek w serii skoordynowanych ataków w Kano, największym mieście północnej Nigerii. Do ataków przyznała się sekta islamskich radykałów o nazwie Boko Haram. Ugrupowanie to w ubiegłym roku zabiło setki ludzi w Nigerii.

Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", ucieka się do mordów i zamachów, walcząc o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii; szariat obowiązuje w północnych stanach, gdzie mieszka znacznie więcej muzułmanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziewięć ofiar w atakach na chrześcijan w Nigerii
Komentarze (1)
G
Grzegorz_M.
22 stycznia 2012, 13:10
...to nie religia jest winna, to nie islam. Koran zakazuje mordu, a ci co zabijają to tylko terroryści... i temu podobne brednie  -  aha, yhy, no no, oczywiście. Czysta miłość wypływa z koranu przez wieki, aż do dziś widać to, aż nadto dobitnie. Pytam: GDZIE JEST GLOBALNE POTĘPIENIE TAKICH AKTÓW PRZEZ ŚWIAT ISLAMSKI. GDZIE JEST OFICJALNY GŁOS MUZUŁMAN WS. TAKICH MORDÓW. KTÓRY MUZUŁMANIN ODWAŻY SIĘ PUBLICZNIE PRZEPROSIĆ W IMIENIU WSZYSTKICH MUZUŁMAN. JAK ODBYWA SIĘ WALKA ŚWIATA MUZUŁMAŃSKIEGO Z RZEKOMO NIECHCIANYMI PRZEZ NICH AKTAMI TERRORU. Na te pytanie nie spodziewam się otrzymać odpowiedzi.

Skomentuj artykuł

Dziewięć ofiar w atakach na chrześcijan w Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.