Dzwon z Polski "Głos Nienarodzonych" rozbrzmiewa w Kazachstanie. Nowa nadzieja dla ochrony życia

Uroczyste wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”. Fot. archiwum abp. Tomasza Pety
Family News Service / jh

- Niech ten dzwon rozbrzmiewa, niech pobudza do modlitwy za dzieci nienarodzone i niech pobudza do działania na rzecz osób nienarodzonych - powiedział metropolita Astany abp Tomasz Peta. W niedzielę 7 lipca w sanktuarium narodowym Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie po Mszy świętej nastąpiło uroczyste wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”.

Abp Tomasz Peta przewodniczył Mszy św., po której dzwon został zainaugurowany. Homilię wygłosił bp Joseph Werth SI, ordynariusz Nowosybirska. W wydarzeniu uczestniczyli biskupi, w tym biskup pomocniczy Astany Athanasius Schneider ORC, kapłani, osoby zakonne i świeckie. Każdy symbolicznie uderzył w dzwon.

Iskra w obronie życia

To już piąty dzwon, który powstał z inicjatywy rzeszowskiej Fundacji ŻYCIU TAK im. Niepokalanego Poczęcia NMP. Został poświęcony przez papieża Franciszka 15 maja br. w Watykanie, który jako pierwszy symbolicznie w niego uderzył. - Ta iskra w obronie życia, która wyszła z Polski w 2020 roku, dziś pięknie rozprzestrzenia się po całym świecie - podkreślił prezes fundacji i pomysłodawca dzwonów Bogdan Romaniuk. Zaznaczył również, że nie istnieje kraj wolny od aborcji, w wyniku której na świecie zabija się ok. 52 miliony dzieci rocznie. Każdy dzwon „Głos Nienarodzonych” ma przypominać o potrzebie ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - Dziś ten głos rozbrzmiewa już na kilku kontynentach i mam nadzieję, że również będzie dalej upominał się o życie w innych krajach - dodał.

W przyszłym roku planowane jest poświęcenie dzwonu dla Brazylii, który zostałby wprowadzony do Rio de Janeiro. - Kustosz tego sanktuarium zapragnął, by taki dzwon "Głos Nienarodzonych", który upomina się o życie, był w przyszłym roku w Brazylii. Mam nadzieję, że taki dzwon właśnie dla Brazylii w przyszłym roku będzie poświęcony - poinformował Bogdan Romaniuk w rozmowie z Family News Service i przypomniał, że 2025 rok będzie czasem wyjątkowym - jubileuszem ogłoszonym przez papieża.

DEON.PL POLECA

Narodziny pierwszego dzwonu

Do narodzin pierwszego dzwonu „Głos Nienarodzonych” przyczynili się: Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR”, Fundacja Małych Stópek, Regionalna Fundacja Rozwoju „Serce” z Kolbuszowej, Zakon Rycerzy Kolumba, Krzysztof Kuźniewski, Stefan Bieszczad, Wacław Szary, Stanisław Przetacznik, Mieczysław Maziarz, Grzegorz Romaniuk i Robert Stefanowski. Pierwszego uderzenia dokonał papież Franciszek 23 września 2020 r. podczas audiencji generalnej w Watykanie. Dzwon stacjonuje w kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i bierze udział w marszach w obronie życia i rodziny w całej Polsce. W 2022 roku powstały kolejne dzwony dla Ukrainy i Ekwadoru, w 2023 roku dla Zambii, a w 2024 roku dla Kazachstanu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dzwon z Polski "Głos Nienarodzonych" rozbrzmiewa w Kazachstanie. Nowa nadzieja dla ochrony życia
Komentarze (1)
HZ
~Hanys z Namysłowa
8 lipca 2024, 22:03
Niech ten dzwon bije głośno,niech bile głosem mordowanych niewinnych dzieci, u nas w Niemczech mordujemy 150 000 dzieci,a politycy mówią że potrzebujemy 200 000 imigrantów, zboczeńców, morderców. Panie Boże nie widzisz tego? Wiem mój Stwórco że widzisz,jak zagrzmisz to wszyscy usłyszymy, ale czy wszyscy??? Przywróć im Stwórco słuch, proszę Cię.