Dzwon z Polski "Głos Nienarodzonych" rozbrzmiewa w Kazachstanie. Nowa nadzieja dla ochrony życia

Dzwon z Polski "Głos Nienarodzonych" rozbrzmiewa w Kazachstanie. Nowa nadzieja dla ochrony życia
Uroczyste wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”. Fot. archiwum abp. Tomasza Pety
Family News Service / jh

- Niech ten dzwon rozbrzmiewa, niech pobudza do modlitwy za dzieci nienarodzone i niech pobudza do działania na rzecz osób nienarodzonych - powiedział metropolita Astany abp Tomasz Peta. W niedzielę 7 lipca w sanktuarium narodowym Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie po Mszy świętej nastąpiło uroczyste wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”.

Abp Tomasz Peta przewodniczył Mszy św., po której dzwon został zainaugurowany. Homilię wygłosił bp Joseph Werth SI, ordynariusz Nowosybirska. W wydarzeniu uczestniczyli biskupi, w tym biskup pomocniczy Astany Athanasius Schneider ORC, kapłani, osoby zakonne i świeckie. Każdy symbolicznie uderzył w dzwon. 

DEON.PL POLECA

Iskra w obronie życia

To już piąty dzwon, który powstał z inicjatywy rzeszowskiej Fundacji ŻYCIU TAK im. Niepokalanego Poczęcia NMP. Został poświęcony przez papieża Franciszka 15 maja br. w Watykanie, który jako pierwszy symbolicznie w niego uderzył. - Ta iskra w obronie życia, która wyszła z Polski w 2020 roku, dziś pięknie rozprzestrzenia się po całym świecie - podkreślił prezes fundacji i pomysłodawca dzwonów Bogdan Romaniuk. Zaznaczył również, że nie istnieje kraj wolny od aborcji, w wyniku której na świecie zabija się ok. 52 miliony dzieci rocznie. Każdy dzwon „Głos Nienarodzonych” ma przypominać o potrzebie ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - Dziś ten głos rozbrzmiewa już na kilku kontynentach i mam nadzieję, że również będzie dalej upominał się o życie w innych krajach - dodał.

W przyszłym roku planowane jest poświęcenie dzwonu dla Brazylii, który zostałby wprowadzony do Rio de Janeiro. - Kustosz tego sanktuarium zapragnął, by taki dzwon "Głos Nienarodzonych", który upomina się o życie, był w przyszłym roku w Brazylii. Mam nadzieję, że taki dzwon właśnie dla Brazylii w przyszłym roku będzie poświęcony - poinformował Bogdan Romaniuk w rozmowie z Family News Service i przypomniał, że 2025 rok będzie czasem wyjątkowym - jubileuszem ogłoszonym przez papieża.

Narodziny pierwszego dzwonu

Do narodzin pierwszego dzwonu „Głos Nienarodzonych” przyczynili się: Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR”, Fundacja Małych Stópek, Regionalna Fundacja Rozwoju „Serce” z Kolbuszowej, Zakon Rycerzy Kolumba, Krzysztof Kuźniewski, Stefan Bieszczad, Wacław Szary, Stanisław Przetacznik, Mieczysław Maziarz, Grzegorz Romaniuk i Robert Stefanowski. Pierwszego uderzenia dokonał papież Franciszek 23 września 2020 r. podczas audiencji generalnej w Watykanie. Dzwon stacjonuje w kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i bierze udział w marszach w obronie życia i rodziny w całej Polsce. W 2022 roku powstały kolejne dzwony dla Ukrainy i Ekwadoru, w 2023 roku dla Zambii, a w 2024 roku dla Kazachstanu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bogdan Chazan, Maciej Müller

Ponoszę konsekwencje wyborów, których dokonałem. Moja odmowa była oczywista.
Profesor Bogdan Chazan

Dla krytyków - ta rozmowa jest wyjaśnieniem.
Dla wspierających - podziękowaniem.

Dla wszystkich - zaproszeniem do dyskusji bez uprzedzeń.

Takiego sporu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dzwon z Polski "Głos Nienarodzonych" rozbrzmiewa w Kazachstanie. Nowa nadzieja dla ochrony życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.