Euro 2016 "otwarte" cytatem z Biblii

Euro 2016 "otwarte" cytatem z Biblii
Po prawej David Alaba (fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO).
KAI / kw

Gwiazdor piłkarskiej reprezentacji Austrii David Alaba cytatem z Biblii "otworzył" w mediach społecznościowych Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które dziś rozpoczynają się we Francji.

Na swoim profilu na Twitterze Alaba zamieścił dziś cytat z Listu św. Pawła do Filipian: "Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich" (2, 4). Swe pierwsze spotkanie drużyna Austrii rozegra 14 czerwca z Węgrami.

Już kilka dni temu Alaba przytoczył inny cytat biblijny, tym razem z Księgi Izajasza: "Lecz ci, co zaufali w Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą" (40, 31).

David Olatokunbo Alaba urodził się 24 czerwca 1992 w Wiedniu. Jego matka pochodzi z Filipin, a ojciec - Nigeryjczyk - był w latach dziewięćdziesiątych jednym z najpopularniejszych muzyków popowych, a później didżejem w wiedeńskich klubach.

DEON.PL POLECA

Swoją karierę sportową David rozpoczął w małym klubie SV Aspern, wkrótce jednak przeszedł do młodzieżowej drużyny Austrii Wiedeń, w której szybko awansował do drużyny rezerw. Latem 2008 trafił do Bayernu Monachium i z tym zespołem jest związany prawie bez przerwy do dzisiaj. Już w rok później strzelił pierwszą bramkę dla rezerw mistrza Niemiec.

Alaba reprezentował Austrię najpierw jako junior (drużyna U-17), a następnie w zespole młodzieżowym U-21. W październiku 2009 powołano go do dorosłej kadry na spotkanie z Francją i w niej zadebiutował w wieku 17 lat jako najmłodszy reprezentant Austrii w historii.

Prywatnie należy do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i ma opinię człowieka głęboko wierzącego. "Najważniejszy w moim życiu jest wiara w Boga i Jego bezgraniczną miłość" - stwierdził na łamach książki "Biblia futbolu" Davida Kadela.

Przyznał, że "jest w kontakcie z Bogiem również podczas gry" i w krótkich przerwach rozmawia z Nim. "Co pewien czas uświadamiam sobie, że On jest przy mnie, że daje mi siłę i intuicję" - podkreślił niespełna 24-letni lewy obrońca Bayernu Monachium, dodając, że jego życiowym mottem są słowa: "Moja siła w Jezusie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Euro 2016 "otwarte" cytatem z Biblii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.