Ewangelizacja na górze Żar w Beskidach

Ewangelizacja na górze Żar w Beskidach
(fot. facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach)
KAI / slo

Setki osób, w tym całe rodziny, dotarły 12 lipca na górę Żar, gdzie modlono się w ramach ewangelizacyjnej akcji. Górski szczyt (761 m n.p.m.) w Beskidzie Małym, znany w całej Polsce dzięki znajdującemu się tu zbiornikowi wodnemu elektrowni szczytowo-pompowej, był kolejnym etapem trwającej od początku lipca "Ewangelizacji w Beskidach".

To największa tego typu wakacyjna akcja ewangelizacyjna w diecezji bielsko-żywieckiej.

Do końca sierpnia w każdą sobotę odbędzie się w sumie osiem spotkań w Beskidach. Towarzyszy im hasło nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego - "A Syn Boży mówi: Ojcze nasz...". Na kolejnych szczytach górskich uczestnikom wypraw patronują wybrane fragmenty Modlitwy Pańskiej.

Po Mszy św. koncelebrowanej przez kilku księży uczestnicy uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata. Spotkanie ewangelizacyjne na Żarze przygotowała Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" wraz ze swoim duszpasterzem o. Krzysztofem Czerwionką CR ze Stryszawy - członkiem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i dyrektorem biura krajowego Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA Polska).

DEON.PL POLECA

Uczestnicy po Mszy św. otrzymali serduszka z imieniem Jezus i siglem Słowa Bożego. Otrzymane dary mieli ofiarować innym.

Miejsca, na których odbywać się będą następne sobotnie spotkania ewangelizacyjne to: Pilsko, Szyndzielnia, Lipowska, Wielka Racza, Babia Góra i Magurka Wilkowicka.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest kustosz rychwałdzkiego sanktuarium o. Bogdan Kocańda OFMConv. Koordynatorami świeckimi są Joanna i Seweryn Mazurek z Franceso Team. Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. "Zachęcam, by wyruszyć z nami, by zdobywać górskie szczyty i zapalać ogień miłości Bożej w sercu bliźniego" - apeluje o. Kocańda.

Szczegóły na pl-pl.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach.

Rok temu podczas wakacyjnej "Ewangelizacji w Beskidach" na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiali się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy. Akcja rozpoczęła się od modlitwy na Hali Miziowej. Potem ewangelizowano na Przegibku, Leskowcu, Skrzycznem, Hali Rysianka, Markowych Szczawinach pod Babią Górą, Szyndzielni i na Wielkiej Raczy.

II edycję "Ewangelizacji w Beskidach" patronatem objął bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewangelizacja na górze Żar w Beskidach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.