Fatima: wyjątkowy projekt na miejscu objawień

Fatima: wyjątkowy projekt na miejscu objawień
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

W Aljustrel koło Fatimy, gdzie znajdują się domy trójki uczestników objawień maryjnych z 1917 r., ruszą wieczorne wycieczki z zastosowaniem efektów multimedialnych.

Nowatorska inicjatywa obejmie również gaje oliwne w pobliskim Valinhos, w których w 1916 r. ukazał się dzieciom anioł, a rok później Matka Boża.

DEON.PL POLECA
Projekt będzie prowadzony w ostatnim tygodniu czerwca br. w miejscach, w których miały miejsce trzy objawienia. Jak poinformowała KAI Carmo Rodeia, rzecznik prasowa Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, realizacją wydarzenia multimedialnego o nazwie “Światło Anioła" zajmie się firma Ocubo.

Oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu zbliżającego się jubileuszu 100-lecia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. - Jej celem jest przybliżenie historii objawień na nowo, przy zastosowaniu najnowszych technologii, np. wyświetlania filmów na ścianach domów małych wizjonerów, a także projekcji świetlnych obrazów w miejscach objawień. Wszystko to będzie odbywało się w atmosferze ciszy oraz modlitwy - powiedziała Rodeia.

W ostatnim czasie sanktuarium w Fatimie wprowadza coraz więcej rozwiązań multimedialnych. W pierwszym półroczu tego roku uruchomiono unowocześnioną stronę internetową ze sklepem online, w którym można kupić dewocjonalia, a także pamiątki. W marcu br. miała też miejsce inauguracja gry komputerowej dla dzieci i młodzieży pt. “Gra Pastuszków". Dostępna jest ona na Apple Store oraz Google Play i polecana dla osób mających więcej niż 4 lata. W trakcie zabawy można wcielić się w postać jednego z pastuszków biorących udział w objawieniach lub chłopca odwiedzającego Fatimę. W zabawie mogą brać udział równocześnie cztery osoby, które rzucając wirtualną kostką przesuwają się po trasie prowadzącej do Serca Jezusa. Na swojej drodze uczestnicy gry mijają miejsca, gdzie przed prawie 99 laty dochodziło do spotkań fatimskich dzieci z Maryją.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima: wyjątkowy projekt na miejscu objawień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.