Francja: Biskupi przeciwni odebraniu imigrantom państwowej pomocy medycznej

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Francuscy biskupi są przeciwni odebraniu imigrantom państwowej pomocy medycznej. Zdecydował o tym Senat w przyjętej w listopadzie ustawie imigracyjnej. Nowe prawo musi jeszcze przegłosować Zgromadzenie Narodowe.

We wspólnym oświadczeniu sześciu biskupów, przewodniczących kilku komisji episkopatu, wyraziło zaniepokojenie możliwym odebraniem migrantom państwowej pomocy medycznej i wezwało do zapewnienia opieki lekarskiej obcokrajowcom przybywającym do Francji.

Z ulgą przyjęli oni wiadomość, że na obecnym etapie prac parlamentarnych komisja prawna Zgromadzenia Narodowego usunęła ten przepis z tekstu ustawy.

- Niesienie pomocy oznacza umożliwienie ludziom godnego życia, czyli umożliwienia im życia w bezpiecznych, zdrowych warunkach i możliwości utrzymania się z pracy. Dla migrantów we Francji zapewnienie im godnego życia oznacza również umożliwienie im życia z rodzinami, uczenia się naszego języka i poszanowanie ich praw - wyjaśnili hierarchowie, dodając, że chodzi „o poszanowanie godności człowieka, jego zdrowia fizycznego i psychicznego”, a także o „jego zdolność do uczestnictwa w życiu naszego kraju”.

DEON.PL POLECA

Biskupi wezwali polityków do zagwarantowania godności każdego człowieka. - Należy zrobić wszystko, aby zapewnić pomoc i opiekę tym, którzy żyją w niegodnych warunkach - stwierdzili hierarchowie, tłumacząc, że dbając o najsłabszych, „tym samym dbamy o nasze społeczeństwa i nasz wspólny dom”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francja: Biskupi przeciwni odebraniu imigrantom państwowej pomocy medycznej
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.