Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża

Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża
La Manif pour tous w Warszawie

Dziś pod francuską ambasadą w Warszawie odbyła się pikieta przeciwko tzw. "małżeństwom dla wszystkich", zorganizowana przez stowarzyszenie "La Manif pour tous". W proteście wzięli również udział Polacy solidaryzujący się z Francuzami.

W styczniu br. ulicami Paryża przeszło  ponad 800 tys. osób wyrażając swój  sprzeciw wobec "małżeństwom dla wszystkich". Niestety głos francuskiego społeczeństwa został zbagatelizowany przez rząd. Dlatego w najbliższą niedzielę Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża. Takie manifestacje i pikiety odbędą się także pod ambasadami Republiki Francuskiej w Moskwie, Rzymie, Jerozolimie i Waszyngtonie, a ponadto w Monachium, Frankfurcie i Dubaju. Ich organizatorami są Francuzi, oddaleni od ojczyzny, ale zaniepokojeni tym co dzieje się w ich kraju. - Działamy na rzecz dobra społeczeństwa francuskiego, a w szczególności jego dzieci - napisali w liście do ambasadora Pierre’a Buhler.

- Powodem zaniepokojenia społeczeństwa francuskiego jest projekt ustawy, przyjęty przez socjalistyczny rząd, umożliwiający parom homoseksualnym zawieranie cywilnych związków małżeńskich i jednocześnie adopcję przez nie dzieci. Zgromadzenia pod hasłem "Manifestacja dla wszystkich" (franc. "Manif pour tous") organizowane są w celu obrony naturalnej rodziny i prawa dzieci do posiadania mamy i taty. - wyjaśnił Phillipe Petit - Jean z "La  Manife pour tous" w Warszawie.

W proteście pod ambasadą Francji wzięła udział również grupa Polaków. - Propozycje zmian ustawowych we Francji wywołały ogromny sprzeciw społeczeństwa francuskiego. Przyszliśmy tu, ponieważ podzielamy ich obawy i wyrażamy naszą solidarność z francuskim społeczeństwem, które upomina się o prawa rodziny. Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest w stanie zagwarantować dziecku prawidłowy i stabilny rozwój, a jak wskazują badania, związki jednopłciowe są nie trwałe, średnio rozpadają się po roku - zauważył Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Postulat przywilejów dla związków jednopłciowych, nie jest obcy realiom społecznym i politycznym w Polsce. Od kilku miesięcy również w naszym kraju obserwujemy determinację rządzących w kierunku nadania przywilejów związkom jednopłciowym. Dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w najbliższy wtorek złoży w Kancelarii Rady Ministrów ponad 70 000 podpisów osób zdecydowanie przeciwnych takim rozwiązaniom.

DEON.PL POLECA

Na zakończenie pikiety zostały odczytane listy Francuzów i Polaków skierowane do ambasadora Francji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.