Generał redemptorystów: św. Alfons wzywa nas, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą

Generał redemptorystów: św. Alfons wzywa nas, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą
(fot. youtube.com)
1 rok temu
KAI / jb

W Hiszpanii przebywa przełożony generalny redemptorystów o. Michael Brehl. Dzisiaj odwiedził wspólnotę w Astordze, bardzo mocno dotkniętą przez Covid-19.

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela obchodzi święto swojego założyciela Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), doktora Kościoła, kaznodziei, moralisty i muzyka. „W sytuacji pandemii św. Alfons wzywa nas, w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą i opatrywali rany złamanych serc” – napisał w okolicznościowym liście o. Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

„Kiedy obchodzimy to święto, w wielu krajach nasze kościoły są nadal zamknięte, a nasi wierni nie mogą wraz z nami uczestniczyć w Eucharystii. Z kolei w innych krajach restrykcje ograniczają liczbę osób, które mogą być fizycznie obecne w kościele. Jednak to nie wszystko. Skutki pandemii Covid-19 – gospodarcze, społeczne i polityczne – tak naprawdę dopiero zaczynają być odczuwalne na całym świecie. W tej sytuacji św. Alfons wzywa nas w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą, i opatrywali rany złamanych serc. Przypomina nam, że w tym właśnie celu zostaliśmy namaszczeni przez Pana darem Ducha” - czytamy w liście.

Przełożony generalny redemptorystów odwiedził dzisiaj wspólnotę w Astordze, w Hiszpanii. Z powodu koronawirusa zmarło tutaj kilku zakonników, a wielu się zaraziło. O. Michael Brehl odprawił Mszę i spotkał się z miejscowymi zakonnikami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Generał redemptorystów: św. Alfons wzywa nas, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.