Grzegorz Kramer SJ do ekskomunikowanego ks. Michała Misiaka: wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć

Grzegorz Kramer SJ do ekskomunikowanego ks. Michała Misiaka: wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć
(fot. Grzegorz Kramer SJ / fb.com)
Grzegorz Kramer SJ / fb.com / sz

"Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu. I wkurza (mnie często też). Jednak to, co w nim najcenniejsze to szczerość" - komentuje jezuita i wzywa do modlitwy za ekskomunikowanego kapłana.

Kuria łodzka poinformowała dziś, że ks. Misiak zaciągnął na siebie ekskomunikę latae sententiae (mocą samego prawa). Łódzki kapłan w ostatnich latach współpracował ze środowiskiem jezuitów oraz z "Mocnymi w Duchu".

Grzegorz Kramer SJ skomentował sprawę na swoim profilu facebookowym:

Michał, ja wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć.

Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu. I wkurza (mnie często też). Jednak to, co w nim najcenniejsze to szczerość. On zawsze idzie za tym, co odczytuje jako głos Ojca, bo się modli. Jasne, że często możemy się w tym odczytywaniu mylić, dlatego tak ważne jest w Kościele posłuszeństwo, które nie polega na tym, że człowiek nic nie robi, ale poddaje się osądowi Kościoła. A czasem jest tak, że osąd jest bez woli zainteresowanego.

Wierzę, że i z tej długiej i trudnej wędrówki Michał wróci. Znów trochę więcej poturbowany, ale wróci, bo jest - jako znak - Kościołowi w Polsce potrzebny.

Proszę Was o modlitwę za Michała.

***

Michał, ja wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć. Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu....

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Piątek, 21 czerwca 2019

***

Według naszych informacji ks. Michał Misiak przebywał w ostatnich tygodniach w Jerozolimie. Kuria nie odnosi się do powodów zaciągnięcia ekskomuniki ponad to, co zostało zawarte w komunikacie. Potwierdza jedynie fakt jej zaistnienia i określa paragraf.

Ks. Michał Misiak jest księdzem archidiecezji łódzkiej. Zasłynął niecodziennymi pomysłami na ewangelizację jak np. Chrystoteki (dyskoteki chrześcijańskie) oraz siłownia. Był ulicznym ewangelizatorem, sam siebie nazywał streetworkerem. Głośno o nim było, gdy z kolędą udał się do domu publicznego. Nazywano go wtedy "księdzem od prostytutek".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ do ekskomunikowanego ks. Michała Misiaka: wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.