Grzegorz Kramer SJ o Polakach wykorzystujących kobiety

Grzegorz Kramer SJ o Polakach wykorzystujących kobiety
Grzegorz Kramer SJ
5 lat temu
facebook.com/grzegorzkramer / kw

Grzegorz Kramer SJ opublikował wczoraj na Facebooku wpis na temat Polaków, którzy wykorzystują kobiety każdego dnia.

Publikujemy tekst w całości:

Dziś na dobranoc brak będzie łagodności.

Najpierw kilka razy przetestowałem to na kobietach, później odważyłem się na konfrontacje z mężczyznami.

Nie jest tajemnicą, że mieszkam w samym centrum Starego Miasta w Krakowie, to śliczna okolica, mająca wiele miejsc do pokazania. Jednak w samym centrum znajdziemy sporo miejsc, w których notorycznie poniżane są kobiety i mężczyźni. Tak zwane kluby go-go.

Wokół Rynku krąży wielu promotorów, naganiaczy do tych miejsc. Kilka razy, kiedy zaczepiły mnie panie z zaproszeniem, zapytałem o to, czy posłały by tam do pracy swoje córki lub mamy, zawsze słyszałem z ust tych młodych dam wiązanki przekleństw.

Kiedy w końcu odważyłem się takim pytaniem podejść do mężczyzny, proponującego mi wizytę w wspomnianym klubie i zapytałem o jego dziewczynę, to za każdym razem chcieli mnie walić po nosie. Bardzo często w rozmowach, spowiedziach i innych okazjach spotykam kobiety, które systematycznie są bite i gwałcone przez swoich mężów.

Wspominam o tych sytuacjach, bo co rusz słyszę o tym, że trzeba bronić Polski przed uchodźcami, bo przyjdą i będą gwałcić nasze kobiety. Problem w tym, że każdego dnia to się dzieje w naszych miastach, a klientami w większości są nasi polscy osiłkowie, którzy nie widzą nic złego w tym, że można kobiety tak wykorzystywać.

Dlaczego, drodzy panowie, którzy krzyczycie na wirtualnego wroga, nie staniecie do obrony tych kobiet z krakowskiego rynku czy z domów waszych sąsiadów? A żeby daleko nie szukać: ilu mężczyzn krzyczących o najeźdźcach, którzy chcą wykorzystać nasze kobiety, każdego dnia wykorzystuje kobiety przez internet oglądając pornografię?

Zacznijcie bronić realnych kobiet: wykorzystywanych, zostawionych w samotności, kiedy zachodzą w ciążę, zacznijcie bronić tych, którzy tej obrony potrzebują. Też tych, które całymi latami czekają na decyzję faceta co do przyszłości. To są realne sytuacje.

Grzegorz Kramer SJ - duszpasterz powołań Prowincji Polski Południowej TJ, współtwórca projektu BanitaProwadzi autorskiego bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ o Polakach wykorzystujących kobiety
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.