Hiszpania: Rekordowa liczb pielgrzymów w Santiago de Compostela

Hiszpania: Rekordowa liczb pielgrzymów w Santiago de Compostela
Fot. Soloviova / depositphotos.com
PAP / tk

Do popularnej wśród pielgrzymów z całego świata katedry w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii przybyła w tym roku rekordowa liczba pątników – 438,3 tys., podały lokalne władze.

Jak poinformował szef rządu wspólnoty autonomicznej Galicji Alfonso Rueda, pielgrzymem, który na ponad miesiąc przed zakończeniem roku okazał się rekordowym pątnikiem numer 438.308, jest 79-letni mężczyzna. Przybył on do katedry z Andaluzji, pokonując dystans 1250 km.

Szef władz wspólnoty autonomicznej Galicji przypomniał, że rekord pojawia się po pandemii Covid-19, która „zamknęła w domach pątników”. Odnotował, że koronawirus uniemożliwił wielu pielgrzymom przybycie na obchodzony w 2021 r. jubileuszowy Rok Święty Jakubowy. Ma on miejsce, kiedy obchodzone 25 lipca wspomnienie św. Jakuba Apostoła wypada w niedzielę.

Katedra w Santiago de Compostela uchodzi za miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów Jezusa. Należy do najpopularniejszych miejsc kultu religijnego na świecie.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: Rekordowa liczb pielgrzymów w Santiago de Compostela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.