Indie: dwóch księży oskarżonych o prozelityzm

Indie: dwóch księży oskarżonych o prozelityzm
(fot. varunshiv / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Dwaj chrześcijańscy duchowni zostali oskarżeni o rzekomy prozelityzm przez islamski trybunał w indyjskim Kaszmirze. Ks. Jimowi Borstowi i anglikańskiemu pastorowi CM Khannie zarzucono nawracanie podstępem na chrześcijaństwo. W najbliższych dniach ma zostać opublikowany werdykt trybunału wraz z uzasadnieniem.

Pastor Khanna został aresztowany z oskarżenia o podstępne nawrócenie i ochrzczenie piętnaściorga muzułmańskich dzieci. Natomiast główny zarzut wobec ks. Borsta, pracującego w Indiach od 50 lat, to prowadzenie katolickiej działalności edukacyjnej wśród muzułmanów. Już w ubiegłym roku groziło mu wydalenie z kraju.

Obrońcy praw człowieka w Indiach zwracają uwagę na kuriozalność całej sprawy. Muzułmańskie trybunały nie mają bowiem żadnej jurysdykcji nad chrześcijanami, a zarzuty wobec podsądnych zostały spreparowane przez islamskich ekstremistów.

Według najnowszego raportu o stanie wolności religijnej w ubiegłym roku w Indiach zanotowano ponad 2 tys. przypadków prześladowań wyznawców Chrystusa. Sprawcami większości z nich byli skrajni hinduiści, choć nie brakowało też ataków ze strony muzułmanów. Jak wskazują autorzy raportu, liczba incydentów ma tendencję wzrostową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Indie: dwóch księży oskarżonych o prozelityzm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.