J. Góra: 20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

J. Góra: 20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
(fot.flickr.com/by adam79)
KAI/ ad

Na Jasnej Górze już dziś wieczorem rozpocznie się 20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Jubileuszowe spotkanie będzie szczególną modlitwą za Ojczyznę, a także o wolność słowa i mediów w Polsce oraz o miejsce na multipleksie dla TV Trwam.

W zaproszeniu na tegoroczne spotkanie o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor toruńskiej rozgłośni powiedział m.in. "Pierwszy raz na Jasną Górę poszliśmy wtedy, gdy radio było poważnie zagrożone. Teraz idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce, o wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie". Redemptorysta podkreślił, że "w tym roku wśród wielu intencji będzie prośba o zaprzestanie niszczenia Ojczyzny i naszego Narodu, ale także o wzajemną miłość i szansę godnego rozwoju dla wszystkich, o rządy mądrych - dobrych ludzi".

O. Rydzyk zachęca, by w darze dla Matki Bożej złożyć chociaż 10 podpisów w proteście przeciwko dyskryminacji Radia Maryja. - Podejdźcie do różnych ludzi, zacznijcie rozmawiać o sytuacji, pokazujcie co dzieje się w Polsce i niech owocem tych rozmów będą podpisy pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam - powiedział redemptorysta.

Protesty w czasie pielgrzymki mają być składane przed Mszą Świętą w specjalnym namiocie recepcji. Potem zostaną zaniesione w darze ołtarza podczas głównych uroczystości 8 lipca o godzinie 11:00.

DEON.PL POLECA

Dyrektor Radia Maryja do udziału w pielgrzymce zaprosił " każdego komu droga jest wiara w Pana Boga, Kościół i Ojczyzna". Wyraził wdzięczność organizatorom wyjazdów do Częstochowy: kapłanom, siostrom, braciom zakonnym, świeckim podobnym do ewangelicznego siewcy.

O. Tadeusz Rydzyk prosi o "przemyślenie, przemodlenie Aktu Oddania się Matce Najświętszej, który odnawiamy w zwykłe dni po Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano, a także po Mszy Świętej poniedziałkowej Rodziny Radia Maryja".

Dyrektor Radia Maryja zapewnia, że pielgrzymka będzie radosnym świętowaniem ze wspólnym śpiewem z zespołami i orkiestrami. - Będą bardzo ciekawe informacje i świadectwa, będzie możliwość zaopatrzenia się w dobrą książkę, będą fatimskie kalendarze "Rodziny Radia Maryja". Będą także bezpłatne pamiątki - powiedział zakonnik.

20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpocznie się dziś o godz. 18.00. Mszy św. na szczycie będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi bp Stanisław Stefanek z Łomży. W niedzielę o godz. 11.00 uroczystej Mszy św. będącej głównym punktem dwudniowego jasnogórskiego spotkania przewodniczyć ma watykański sekretarz Kongregacji ds. Zakonnych, Instytutów Świeckich abp Joseph Tobin. Homilię wygłosi ordynariusz kielecki bp Kazimierz Ryczan.

Wspólna modlitwa na Jasnej Górze rozpocznie się w niedzielę od godz. 8.00.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja zgromadzić może nawet ok. 200 tys. osób. To jedno z największych spotkań odbywających się w Częstochowie. Do przyjęcia tysięcy pielgrzymów przygotowana jest zarówno Jasna Góra, jak i miasto. Wszystkie służby miejskie są w gotowości.

Na placu jasnogórskim staną namioty z pełną obsadą medyczną, przez cały czas pielgrzymki Radia Maryja czuwać będzie sztab ratowniczy składający się z wolontariuszy, pojawią się także karetki pogotowia. W gotowości będą dwa szpitale w pobliżu Jasnej Góry na ul. Mirowskiej i Bony.

W sąsiedztwie klasztoru pojawią się przenośne toalety, uruchomione zostaną także punkty czerpania wody pitnej oraz punkty osób zaginionych. Punkt osób zaginionych zorganizowany będzie w Szkole Podstawowej Nr 39 w Częstochowie, ul. Kopernika 79/89, tel. 34 3242370. Podczas głównych uroczystości na początku Al. Sienkiewicza będzie funkcjonowała Policyjna Izba Dziecka.

Rodzinę Radia Maryja tworzy wspólnota słuchaczy Radia Maryja oraz osób identyfikujących się z poglądami prezentowanymi w tej rozgłośni. Na jej strukturę składają się m.in. Biura, Koła Przyjaciół, Koła Młodzieżowe oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Działają one przy parafiach za zgodą proboszcza. Obecne są zarówno w Polsce jak i zagranicą. Statut Rodziny Radia Maryja zatwierdzony został przez Konferencję Episkopatu Polski w maju 2006 r. Członkowie Rodziny Radia Maryja angażują się w życie parafii, organizują spotkania regionalne czy dni skupienia. Od 1993 r. uczestniczą też w dorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która organizowana jest w drugą niedzielę lipca.

Dokładna liczba członków Rodziny Radia Maryja nie jest znana. Samego radia słucha prawdopodobnie od 1 do 1,5 mln osób. Według różnych danych w pielgrzymkach Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę uczestniczy od 200 tys. do 500 tys. osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

J. Góra: 20. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.