J. Góra: spowiednicy o problemach moralnych

J. Góra: spowiednicy o problemach moralnych
(fot. flickr.com/ by Lawrence OP)
KAI / ad

Jak wygląda sprawa pouczenia i rozgrzeszenia penitenta, który ma za sobą doświadczenie in vitro? - na takie i inne pytania chcą odpowiedzieć sobie spowiednicy, którzy zebrali się na Jasnej Górze.

Biorą udział w sympozjum "Spowiednik wobec współczesnych problemów moralnych", zorganizowanym przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa w dniach 23-26 stycznia. Na spotkanie zaproszeni zostali przede wszystkim ojcowie duchowni diecezjalni i dekanalni; rekolekcjoniści głoszący konferencje dla kapłanów oraz spowiednicy kapłanów i osób konsekrowanych.

- Spowiedzi nie można traktować jako czegoś dodatkowego, trzeba wpisać ją na nowo w życie chrześcijańskie - uważa ks. prof. Janusz Królikowski, jeden z gości sympozjum. "Współczesne problemy moralne domagają się odpowiedzi" - mówi ks. Królikowski i przypomina przed jakimi problemami stają teraz spowiednicy.

- W przypadku penitenta, który nie tylko jest zwolennikiem in vitro, ale ma też za sobą takie doświadczenie, jak wygląda sprawa pouczenia, rozgrzeszenia? To jest ważny problem dla spowiednika jakie zająć stanowisko, jak pouczyć, jakie zdać zadośćuczynienie? - podkreśla.

Sympozja dla księży rekolekcjonistów, ojców duchownych i spowiedników kapłańskich organizowane są od 1982 r. przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa, której przewodniczącym jest obecnie kard. Stanisław Dziwisz. Zadaniem Komisji jest przede wszystkim formacja do kapłaństwa i posługi kapłańskiej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

J. Góra: spowiednicy o problemach moralnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.