Jak możemy wzmocnić polską rodzinę?

Jak możemy wzmocnić polską rodzinę?
(fot. bob_jagendorf / flickr.com)
KAI / slo

Mamy w naszym kraju problem z przekazywaniem życia. Winno ono być przekazywane w rodzinie, a nie w laboratorium, na szkle - mówił dziś w Gnieźnie bp Grzegorz Kaszak. Delegat Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski przewodniczył Mszy św. na zakończenie spotkanie odpowiedzialnych za duszpasterstwo rodzin z diecezji zachodniej Polski.

W homilii biskup sosnowiecki podkreślił, że przyszłość naszego kraju zależy przede wszystkim od kondycji polskiej rodziny. Na tą zaś czyha obecnie wiele niebezpieczeństw. Rodzinę - jak dodał - "próbuje się obecnie pozbawić misji i wszystkich zalet, które pochodzą od Boga".

- Mamy w naszym kraju problem z przekazywaniem życia. Winno ono być przekazywane w rodzinie, a nie w laboratorium, na szkle. Mamy problem z próbami zrównywania małżeństwa ze związkami partnerskimi. To tylko niektóre przykłady. W sercu rodzi się pytanie, co robić? Jak wzmocnić polską rodzinę - pytał kaznodzieja.

Dodał również, że takie samo pytanie zadał przed laty bł. Janowi Pawłowi II śp. abp Kazimierz Majdański. I usłyszał krótką, zwięzłą, ale bardzo głęboką odpowiedź: "Być dobrą rodziną". - To pierwsze i podstawowe zadanie dla nas wszystkich - stwierdził bp Kaszak.

- Chciałbym wam powiedzieć to, co powiedział Jezus św. Faustynie Kowalskiej. Nie żądam od Ciebie sukcesów, żądam od Ciebie trudu i cierpliwości - mówił na koniec Delegat Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski.

Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej zakończyła dwudniowe spotkanie duszpasterzy rodzin i diecezjalnych doradców życia rodzinnego z diecezji Polski zachodniej. Miało ono służyć wymianie doświadczeń i prezentacji działań podejmowanych na rzecz rodziny w tych diecezjach.

W spotkaniu wzięli udział odpowiedzialni za duszpasterstwo rodzin z diecezji: bydgoskiej, kaliskiej, legnickiej, świdnickiej, włocławskiej, sosnowieckiej oraz archidiecezji poznańskiej i wrocławskiej. Obecny jest także ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin oraz Elżbieta Chojnacka, krajowa doradczyni życia rodzinnego. Z uczestnikami obrad spotkał się także prymas Polski, abp Józef Kowalczyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak możemy wzmocnić polską rodzinę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.