Janina Ochojska chciała wesprzeć niepełnosprawnych. Nie dostała zgody na wejście do sejmu

Janina Ochojska chciała wesprzeć niepełnosprawnych. Nie dostała zgody na wejście do sejmu
(fot. facebook.pl/gazeta.pl)
twitter.pl / Janina Ochojska / gazeta.pl / sz

W tej chwili zgodnie z zapowiedzią pojawiła się pod budynkiem sejmu. Straż Marszałkowska odmawia jej wejścia do środka.

"Dostałam odmowę od marszałka Marka Kuchcińskiego na wejście do Kancelarii Sejmu, żeby wesprzeć protestujących rodziców. Jutro o 13:30 będę pod szlabanem" - napisała szefowa PAH na swoim twitterze. Jej wpis ze zdjęciem udostępniono ponad 1200 razy.

Od trzech tygodni budynek sejmu pozostaje zamknięty dla ludzi bez stałych przepustek. Ma to związek z protestem rodziców osób niepełnosprawnych, które domagają się zwiększenia pomocy państwa i podają konkretne rozwiązania. W ich obronie wypowiedziało się już wiele znanych osób w tym społeczników, jak choćby s. Małgorzata Chmielewska. Do obrońców praw niepełnosprawnych postanowiła dołączyć Janina Ochojska. "Łatwiej było dostać się do Sarajewa niż do sejmu" - skomentowała decyzję marszałka szefowa PAH.

Zgodnie ze swoją zapowiedzią przybyła dzisiaj ok. godziny 13 pod budynek sejmu. Nie udało jej się wejść. Do środka próbowali ją wprowadzić posłowie i senatorowie opozycji, ale Straż Marszałkowska nie pozwoliła im na to. Nie udało się to nawet po interwencji wicemaraszłek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Byłam w oblężonym Sarajewie i Groznym niejednokrotnie, a okazuje się, że do Sejmu nie sposób się dostać. Jest mi przykro. Jest mi trudno stać w tym ścisku. Uważałam, że mam prawo tu przyjść. Myślałam, że marszałek uzna, ta Ochojska i PAH tyle zrobiła, to niech wejdzie do Sejmu. Okazało się, że się pomyliłam" - skomentowała całą sytuację Janina Ochojska.

Janina Ochojska próbuje wejść do Sejmu, by porozmawiać z protestującymi tam rodzicami.

Opublikowany przez Gazeta.pl 16 maja 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Janina Ochojska chciała wesprzeć niepełnosprawnych. Nie dostała zgody na wejście do sejmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.