Jasna Góra: ogólnopolska pielgrzymka chorych
Z dziękczynieniem i błaganiem o potrzebne łaski w najbliższą sobotę 5 lipca na Jasną Górę przybędą uczestnicy 49. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych. Spotkanie od wielu już lat organizuje Stowarzyszenie Apostolstwo Chorych. Głównym celem wspólnoty jest ofiarowanie cierpienia w intencji Ojca Świętego i Kościoła powszechnego.
Do wspólnej modlitwy zaprosił ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych, który powiedział, że w tym roku wierni będą dziękować za dwa dary, jakimi Bóg obdarzył Kościół. - Chcemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II, który tak bardzo troszczył się o chorych oraz za 85 lat istnienia Apostolstwa Chorych - powiedział ks. Bartoszek.
Duszpasterz podziękował chorym za trwanie we wspólnocie modlitwy i wiary oraz zapewnił ich o duchowej jedności w czasie pielgrzymki na Jasną Górę. Ludzi zdrowych wezwał do udzielenia wszelkiej pomocy tym, którzy sami nie będą mogli przybyć do Sanktuarium. - Wszystkim chorym dziękuję za obecność we wspólnocie, jesteście skarbem Kościoła - przypomniał ks. Bartoszek i zaapelował do przedstawicieli Służby Zdrowia, wolontariuszy, przyjaciół i rodzin chorych o pomoc w dotarciu na Jasną Górę. - Bez tego wsparcia często przyjazd do Częstochowy może być bardzo trudny albo niemożliwy - podkreślił krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych.
49. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych rozpocznie się w sobotę 5 lipca o godz. 10.30. O 11.00 wierni zgromadzą się na Eucharystii celebrowanej przez bp. Stefana Regmunta, przewodniczącego zespołu ds. duszpasterstwa Służby Zdrowia Episkopatu Polski. Po południu zaplanowana jest droga krzyżowa na Wałach i nabożeństwo Lurdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Stowarzyszenie Apostolstwo Chorych działa od 85 lat, przede wszystkim poprzez wydawany miesięcznik. Jego celem jest pomoc w twórczym przeżywaniu cierpienia. Do wspólnoty należy ok. 45 tys. osób. Aby zostać członkiem Apostolstwa trzeba spełnić trzy warunki: przyjąć cierpienie z poddaniem się woli Bożej; znosić je cierpliwie, po chrześcijańsku w zjednoczeniu z Jezusem; ofiarować je Bogu w intencji przybliżenia Królestwa Bożego, za zbawienie świata, za Kościół, Ojczyznę i w intencji Ojca Świętego.
Skomentuj artykuł