"Jestem zbulwersowany tąką formą protestu"

"Jestem zbulwersowany tąką formą protestu"
(fot. PAP/Leszek Szymański)
KAI / drr

Jestem zbulwersowany i osobiście żywo dotknięty taką formą protestu - powiedział KAI abp-senior Henryk Muszyński komentując wczorajsze zajście pod ambasadą Rosji w Warszawie.

Abp Muszyński współprzewodniczył ze strony Konferencji Episkopatu Polski Zespołowi ds. Rozmów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, który przygotował podpisane w ub. roku Wspólne Przesłanie do narodów Polski i Rosji.

- Nie rozumiem jakie mogą być intencje i motywy ludzi, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu - powiedział hierarcha. - Albo był to bezmyślny chuligański wybryk, albo świadoma chęć szkodzenia Polsce na forum międzynarodowym, w czasie gdy pragniemy budować relacje z sąsiadami.

Abp Muszyński przyznał, że dozwolone są różne formy protestu, polemiki, ale jednak powinny przybierać bardziej przyzwoitą formę.

DEON.PL POLECA

- Z zewnątrz będzie to jednoznacznie negatywnie odbierane - podkreślił hierarcha. - To szkodzi nie tylko naszym wzajemnym relacjom, ale rzuca cień na wszystkich Polaków. Ci, którzy patrzą na nasz kraj z zewnątrz, nie będą wiedzieli, że tego typu zachowania to margines - ocenił abp Muszyński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Jestem zbulwersowany tąką formą protestu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.