Już jest! Hymn 34. ŚDM Panama 2019 [MUZYKA]

Już jest! Hymn 34. ŚDM Panama 2019 [MUZYKA]
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

"Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego" - brzmi hasło 34. ŚDM Panama 2019 i zarazem refren hymnu spotkania, którego premiera odbyła się dziś w Panamie.

DEON.PL POLECAPublikujemy polskie tłumaczenie hymnu 34. ŚDM Panama 2019

"Niech Mi się stanie według słowa Twego"

Jesteśmy pielgrzymami, którzy przybywają dziś tu,
z [wielu] kontynentów i miast.
Chcemy być misjonarzami Pana,
przyjąć Jego słowo i Jego przesłanie.

Być jak Maryja, która pewnego dnia odpowiedziała: TAK
na wezwanie do Twego planu.
Niebo się cieszy i śpiewa z radości,
cała ziemia chwali Twoje dzieła.

Ref. Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego

Twoją służebnicą - jestem,
Twoją córką - jestem,
Twoim synem - jestem.

Być jak Maryja, gotowa by wyruszyć.
Kościół pielgrzymuje z miłością.
Młodzi, świadkowie i uczniowie,
z radością, wiarą i powołaniem.

Ref. Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego

Nie bójcie się, nie,
nie bójcie się
przyjąć miłość Boga.

Zaangażowani tak, jak Maryja,
która wiedziała, że jest służebnicą Pana.

Powyższe tłumaczenie jest tłumaczeniem literalnym. Na stronie kierunekpanama.pl wkrótce pojawią się informacje dotyczące oficjalnej polskiej wersji utworu.

Szukaliśmy utworu, który najlepiej wyrazi, czym żyje nasz Kościół i jaką drogą podąża, a także przypomni wezwanie wybrane przez papieża Franciszka na najbliższe ŚDM - mówi w rozmowie z KAI Victor Chang Gonzalez, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie, komentując dzisiejszą premierę hymnu spotkania młodych.
- Słowa utworu są proste, a melodia łatwa do powtórzenia. Choć nie brak w nim latynoskich rytmów, wybraliśmy go nie tylko z myślą o naszym regionie, ale o całym świecie - podkreśla Victor Chang Gonzalez i wyraża nadzieję, że - tak, jak w poprzednich edycjach - hymn ŚDM pomoże młodzieży na całym świecie zjednoczyć się w modlitwie i oczekiwaniu na spotkanie w Panamie.
"Mamy nadzieję, że ten hymn będzie śpiewany przez młodzież na całym świecie, we wszystkich językach. I, że pomoże młodym stawać się, jak Maryja, sługami Pana" - mówi Chang.
Utwór "Niech mi się stanie według słowa Twego" skomponował panamski katechista i kantor, Abdiel Jiménez.
Jury wybrało go jako jedną z trzech propozycji, przedstawionych, zgodnie z procedurami, papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.
"Szukaliśmy utworu, który najlepiej wyrazi, czym żyje nasz Kościół i jaką drogą podąża, a także przypomni wezwanie wybrane przez papieża Franciszka na najbliższe ŚDM" - mówi sekretarz generalny KO ŚDM w Panamie i podkreśla, że to właśnie kompozycja Jiméneza od początku cieszyła się największym poparciem. Spodobał się także w Watykanie.
Jak wyjaśnia Chang, w nagraniu zaprezentowanej dziś wersji, wzięli udział katoliccy muzycy z Panamy, a organizatorzy spotkania młodych rozpoczynają obecnie pracę nad międzynarodową wersją hymnu, o czym wkrótce będą informowali.
Prezentacja hymnu zbliżającej się edycji ŚDM, którego tytuł "Niech mi się stanie według słowa Twego" nawiązuje do hasła spotkania, odbyła się podczas dorocznego 47. spotkania "Wieczerza chleb i wino".
Odbyło się ono w stolicy Panamy z udziałem m.in. metropolity Panamy i zwierzchnika przygotowań do ŚDM abp. José Dominga Ulloa Mendiety, nuncjusza apostolskiego w Panamie abp. Andrésa Carrascosy Coso oraz tysięcy wiernych.
Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38).
Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Już jest! Hymn 34. ŚDM Panama 2019 [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.