Już jutro rozpoczyna się nowenna do "patrona-giganta"

Już jutro rozpoczyna się nowenna do "patrona-giganta"
(fot. Lech Dorobczyński OFM)
Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy w Warszawie / kk

Jeśli tylko masz możliwość - poznaj tego młodego Orędownika! Nadarza się szczególna okazja.

"Kochani! Chcemy podzielić się z Wami ogromną radością: Warszawa już niedługo otrzyma kolejnego Mocnego Orędownika!" - piszą franciszkanie na facebookowej stronie wydarzenia.

24 marca do kościoła św. Antoniego z Padwy w Warszawie zostaną wprowadzone na stałe relikwie I stopnia 14-letniego męczennika z Meksyku, św. José Sáncheza del Río, którego losy mogliście poznać w filmie "Cristiada".

Torturowany i katowany ze względu na wiarę chłopak odmówił wyrzeczenia się Chrystusa, a z więzienia pisał do matki: "Umieram szczęśliwy u boku Naszego Pana. Nie chcę, żebyś się martwiła moją śmiercią. Powiedz raczej moim braciom, bo poszli w ślady najmłodszego spośród nas, tak wypełnisz wolę Bożą. Odwagi! Udziel mi swego błogosławieństwa razem z błogosławieństwem ojca". Został rozstrzelany 10 lutego 1928 r., a w ostatnim geście przed śmiercią zakreślił na ziemi własną krwią znak krzyża.

Zapytaliśmy proboszcza parafii o. Lecha Dorobczyńskiego o to, dlaczego właśnie św. José Sánchez? "Zawstydza mnie. Determinacją, konsekwencją... Dla niego «tak» znaczy «tak», a «nie» znaczy «nie»". Nie ma siły na świecie, która by mu kazała zaprzeć się wiary".

"Pocięto mu skórę u stóp, zdarto z nich skórę, złamano szczękę... A potem trzy ciosy nożem: w pierś, w szyję i w plecy. Za każdym pchnięciem, coraz cichszym głosem powtarzał: «Viva Cristo Rey». Czuję się przy nim malutki" - dodaje franciszkanin.

José Sánchez został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI 20 listopada 2005 roku w grupie trzynastu męczenników meksykańskich. 21 stycznia 2016 papież Franciszek uznał cud za jego wstawiennictwem, zaś 16 października 2016, podczas uroczystej mszy świętej na placu Świętego Piotra w Watykanie, bł. Józef Sánchez del Río został ogłoszony świętym i włączony w poczet świętych Kościoła katolickiego. Patronował m.in. ostatnim Światowym Dniom Młodzieży w Panamie.

Już jutro rozpoczyna się nowenna do

Relikwie św. José Sáncheza (fot. Lech Dorobczyński OFM)

"Bardzo dziękuję Bogu, że ten Odważny Męczennik zamieszka w naszej Parafii na stałe. Będziemy mogli przychodzić nie po to, by Go podziwiać, ale po to, by się uczyć" - podsumowuje ojciec Dorobczyński.

5 najmłodszych świętych, których życie porusza >>

Parafia organizuje specjalną Nowennę do św. José Sáncheza, która ma przygotować wiernych na przyjęcie świętego. Rozpoczyna się już jutro, 15 marca, po Mszy świętej o godz. 18.00.

"Chcemy tę Nowennę zaproponować ludziom młodym (św. José to patron-gigant!), wszystkim, którzy mają poważne problemy i zmartwienia, a także tym, którzy chcą się modlić za swoje dzieci i wnuki, wzywając wstawiennictwa tego meksykańskiego Męczennika" - piszą organizatorzy przedsięwzięcia.

Już jutro rozpoczyna się nowenna do

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Już jutro rozpoczyna się nowenna do "patrona-giganta"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.