Kard. Krajewski przekazał 100 tys. euro od papieża dla Caritas

Kard. Krajewski przekazał 100 tys. euro od papieża dla Caritas
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ml

Dar 100 tys. euro od Ojca Świętego dla działającej w Grecji Caritas oraz innych dzieł pracujących na rzecz uchodźców przekazał przebywający na greckiej wyspie Lesbos papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.

Towarzyszy jemu przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) abp Jean-Claude Hollerich oraz arcybiskup Aten, Sevastianos Rossolatos. Przed trzema laty wizytę na wyspie Lesbos złożył papież Franciszek. Obecnie w Grecji jest 70 tys. uchodźców, w tym 7 tys. na wyspie Lesbos.

Kard. Krajewski odwiedził między innymi ośrodek rekreacyjny Team Humanity w pobliżu głównego miasta wyspy - Mytilene. Na ręce dyrektorki Caritas Hellas, Marii Alverti przekazał sumę 100 tys. euro od Ojca Świętego na potrzeby pomocy dla uchodźców. W większości pochodzą oni w większości z Afganistanu, ale są także Irakijczycy, Irańczycy, Syryjczycy oraz mieszkańcy Afryki Północnej.

"Papież nas posłał, ponieważ Europa nieco zapomniała, że w Grecji jest tak wiele obozów" - powiedział kard. Krajewski. Zaznaczył, że chodzi o osoby oczekujące przyszłości nacechowanej nadzieją.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski przekazał 100 tys. euro od papieża dla Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.